Ігор Артюшенко: «Без військової та політичної присутності Росії на території тимчасово окупованих територій конфлікт вирішився б за два тижні»

Народний депутат України обговорив останні події на сході країни в ранковому ефірі каналу 112.

Вчора окупаційні війська з «Градів» обстріляли селище Новолуганське. Як повідомляють в штабі АТО, внаслідок 16 обстрілів постраждали 8 мирних громадян.

Говорячи про загострення ситуації на Донбасі Ігор Артюшенко розповів про основні методи протидії російській агресії.

–  На мою думку Росія просто так не зупиниться. В їх планах – або знищити українську державу, або, як мінімум, зробити контрольовану українську державу в межах так званого «русского міра». На сьогоднішній момент, як і раніше, є три методи протидії: по-перше, це продовження зміцнення обороноздатності нашої країни, бо ми прекрасно розуміємо, що окрім нашої нації, нашої армії і нашого народу ніхто не збереже мир і спокій в Україні. В першу чергу це нам самим потрібно.

По-друге, це продовження створення міжнародної дипломатичної проукраїнської позиції, продовження санкцій до того моменту, коли «холодильник переможе телевізор», тобто коли російська влада зрозуміє, що їм дешевше забратися геть з України, ніж продовжувати ескалацію всередині України, як на зовнішньому фронті, так і дестабілізуючи нашу державу зсередини.

І третій момент, який я вважаю логічним продовженням, і який дасть результат, це введення миротворчого контингенту на всю територію тимчасово окупованого Донбасу.

Над цим треба працювати, всі ми знаємо, що це питання не одного дня, для цього потрібно підготувати українське законодавство, в тому числі в другому читанні проголосувати за закон «Про реінтеграцію Донбасу». Російські війська просто так від нас не підуть, тому ми маємо бути сильними, міжнародна спільнота має тиснути і миротворчий контингент. Таким чином я думаю, ми реінтегруємо Донбас і повернемо мир в Україну, – зазначив парламентар.

Ігор Артюшенко також висловився щодо майбутнього відновлення інфраструктури Донбасу. Народний депутат зауважив, що існує декілька можливих джерел фінансування цього процесу.

– В межах України це може фінансуватись або з державного бюджету, або з міжнародних донорів, які допомагають відновити знищену інфраструктуру, я маю на увазі міжнародний банківський сектор і ті країни, які допомагають Україні наданням якихось кредитів чи просто невідворотних коштів на відновлення. Разом з тим українська держава повинна працювати, і наскільки мені відомо, працює над тим, щоб в перспективі засудити російську державу за агресію і через міжнародні інститути стягнути з них ці кошти.  В будь-якому випадку в межах держави України фінансує процес Україна. Питання в тому, звідки Україна візьме ці кошти – або від українських платників податків, або від міжнародних інституцій, або завдяки майбутнім військовим судам, трибуналам за рахунок агресора. Але  це довгий шлях і в тому числі для того потрібно прийняття відповідних законопроектів, – наголосив депутат.

Наступною темою в ефірі обговорили заяви Росії про намір вивести своїх військових зі Спільного центру з координації та контролю режиму припинення вогню на Донбасі. В Україні впевнені, що такий крок призведе до загострення ситуації на Сході.

На думку Ігоря Артюшенка, дії Москви є черговим прийомами для вибілювання себе на міжнародній арені.

– Насправді це ще один хитрий крок Кремля так само, як вони нещодавно заявили, що виводять війська з Сирії.  Навесні вибори і вони розуміють, що їм було б вигідно подавати на міжнародній арені конфлікт і свою військову агресію проти України не як зовнішній конфлікт Росії проти України, а як якесь громадянське протистояння всередині країни. Для того вони і роблять відповідну заяву наче ми виходимо, не маємо відношення до керівників так званої ЛНР та ДНР і розмовляйте з ними. Але ми ж розуміємо, що ніякі вони не керівники, а просто представники російської окупаційної влади. На підтвердження цих слів можна навести останній приклад – переворот в так званій ЛНР. Якщо б це був переворот, то, мабуть, той народ якось висловлювався б. Натомість Кремль тихенько замінив одного куратора на іншого і нічого не відбулось.  Тобто це і доводить, що там немає якихось лідерів. Там є маріонетки Кремля, які виконують вказівки.

Тому вихід з центру є маніпуляцією для того, щоб потім на міжнародній арені говорити, що ми пропонуємо Києву розмовляти напряму з так званими “керівниками ЛДНР”, а вони не хочуть. Але ми прекрасно розуміємо, хто проти нас воює, якими методами і звичайно, що без політичної присутності Росії на території тимчасово окупованих території України цей би конфлікт вирішився за два тижні, – підсумував Ігор Артюшенко.


0 відгуків

Напишіть відгук

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *