Ігор Артюшенко: чинний мораторій на продаж землі є корупційним

Народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації Ігор Артюшенко в програмі «44 хвилини» на 4 каналі пояснив свою позицію щодо необхідності якомога швидшого скасування мораторію на продаж землі сільсько-господарського призначення.

На думку парламентаря, цей документ є не лише пережитком минулого та корупційною схемою, але він також суттєво стримує розвиток вітчизняної економіки.

– Я вважаю, що українець має бути реальним власником, в тому числі і землі. Це означає, що він має мати право розпоряджатись на власний розсуд своєю власністю – купувати, продавати тощо. І це має стосуватись будь-якого майна – як нерухомого, так і рухомого.

 
Окрім цього, якщо ми хочемо рухатись в цивілізований світ, то в розвинених країнах немає жодного мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Ринок землі відсутній лише в таких країнах, як Північна Корея, Конго, Венесуела та подібні.
 
Тому, на мою думку, чинний мораторій є виключно корупційним, завдяки якому за роки його існування з’явились великі агрохолдинги. Ті «латифундисти», багато з яких сидять у Верховній Раді в різних фракціях, мають близько сотні тисяч гектарів землі та сплачують копійки за користування ними.
 
Окрім цього, вже є з мільйон випадків, коли власники паїв померли, але їх нащадки не можуть вступити в спадок та розпоряджатись отриманим майном через той самий мораторій. В результаті ми маємо спадкоємця, який вимушений отримувати близько тисячі гривень за гектар від великих холдингів, який не зацікавлений обробляти ділянку самостійно та не може розпорядитись своєю власністю.
 
Зрештою, всі міжнародні та українські інституції кажуть про те, що відкриття ринку землі призведе до зростання ВВП України на 3% в рік, адже тоді можна буде, наприклад, отримати дешеві кредити під землю, а не дорогі кредити під врожай. Також це можливість створення прозорих ринкових відносин, що унеможливить корупційну обробку «сірої» землі державних підприємств, які хтось незаконно обробляє за «відкати» силовикам.
 
Тому я виступаю за вільний продаж землі, але переконаний, що на першому етапі має існувати обмеження – право на придбання землі мають мати виключно громадяни України. Є ризик продажу землі фізичним чи юридичним особам з країни-агресора чи пов’язаних країн, або фірмам з офшорних зон, де приховані реальні бенефіціари. Цього допустити не можна.
 
Але, якщо є мільйони українців, які мають паї, їм потрібно забезпечити право вільного обігу своїх паїв, – зазначив Ігор Артюшенко.

0 відгуків

Напишіть відгук

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *