Ігор Артюшенко: Деякі політики звинувачують Міністерство охорони здоров’я в тому, що місцева влада не відремонтувала фельдшерський пункт

Про це народний депутат України, голова ЗТО партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко заявив учора, в ефірі програми «Інформаційний вечір» на 5 каналі.

Ключовою темою стали питання медицини. Відповідно до ухвали Окружного адміністративного суду Києва, в.о. Міністра охорони здоров’я Уляну Супрун було відсторонено з займаної посади. Рішення суду викликало бурхливу реакцію серед користувачів соцмереж, які запустили флешмоб на підтримку Супрун.

Свою підтримку Уляні Супрун висловив Президент України Петро Порошенко та народні депутати. Ігор Артюшенко відзначив вагомий вклад тимчасово відстороненого виконувача обов’язків МОЗ України у реформування української медицини.

Парламентар наголосив: реформа медицини була прийнята в контексті первинної ланки.

– Частково наш парламент проголосував, виключно за реформу в контексті первинної ланки, тобто сімейні лікарі чи педіатр. Стосовно кваліфікованої та спеціалізованої допомоги, на жаль наш парламент не спромігся дати на це голоси, там реформа взагалі ще не починалася. Разом з тим, ми ще провели реформу децентралізації, тут треба чітко говорити про повноваження тієї чи іншої гілки влади по вертикалі: місцевої чи центральної, – прокоментував Ігор Артюшенко.

Реформа децентралізації розширила повноваження місцевого самоврядування, зокрема, через суттєве зростання бюджетів. Ігор Артюшенко зауважив, що в розвитку медичної галузі повинні бути зацікавлені представники всіх гілок влади.

– Сьогодні у Запоріжжі є ряд лікарень, які заключили нові договори, де вже є сімейні лікарі, які отримують по 15 тисяч зарплати і пацієнти задоволені, бо вони платять за послуги. На деяких територіях на жаль, де реформа не стартувала, ми бачимо розвалену лікарню, відсутність фельдшерського пункту та спеціалістів. Але це відповідальність та бюджет місцевих органів влади. Зараз у тому, що місцева влада не відремонтувала фельдшерський пункт деякі політики звинувачують Міністерство охорони здоров’я, – підсумував парламентар.