Ігор Артюшенко: Електронне декларування – це початок процесу очищення влади

Для українців гострою темою для обговорення за останні два тижня стали е-декларації чиновників та парламентарів.

3 листопада до програми «Право на владу» на телеканалі «1+1» було запрошено народного депутата України, голову Запорізької територіальної організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Ігоря Артюшенка.

Під час дискусії між експертами, громадою та народними депутатами, підіймалось питання щодо того, як зараз проходить перевірка поданих е-декларацій. Ігор Артюшенко виступив з пропозицією залучити громаду до процесу перевірки достовірності викладених фактів. Адже зараз цим займається лише 50 чоловік з департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя НАЗК, а декларацій – 120 тисяч.

«Ми маємо 120 тисяч декларацій. А у 2017 році будуть додаватися ще нові. Вважаю, що перевіряти повинно не тільки Національне агентство з питань запобігання корупції, але й суспільство. Звісно, вищу ланку перевірити пересічному громадянину вкрай важко. Але працівника місцевої адміністрації чи прокурора – можливо та легко. Електронне декларування – це початок процесу очищення влади. Зараз є головне завдання – знайти та  виявити корупціонерів та покарати винних у незаконному збагаченні», – зазначив парламентар під час дискусії.