Ігор Артюшенко завітав із робочим візитом до Обласної дитячої лікарні

Треба щось робити з медициною, ця система зжила себе 20 років тому, далі так не можна. Люди медиків ненавидять, а медики – людей. Повинна бути чітка і зрозуміла логістика для всіх – і медиків, і пацієнтів.

Про це сказав головний лікар Обласної клінічної дитячої лікарні Юрій Борзенко під час зустрічі з головою Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», народним депутатом Ігорем Артюшенком і заступником Запорізької облдержадміністрації, лідером фракції «Солідарність» в Запорізькій облраді Едуардом Гугніним.

Головний лікар відзначив, що сучасна система охорони здоров’я потребує реформації.

Людина повинна знати, куди звертатися. Вона повинна з будь-якою проблемою прийти до сімейного лікаря. Він, в свою чергу, оглядає людину, ставить їй попередній діагноз, і направляє далі, в більш спеціалізовані установи для того, щоб він проходив там лікування, або ж залишає у себе лікуватися, до повного одужання. Ми сподіваємося, що з реформуванням охорони здоров’я буде змінене і фінансування цієї галузі. Зараз фінансування йде подушно, або поліжково, але ми сподіваємося, що буде фінансування за пацієнтом, тоді медустанови почнуть воювати за ті гроші, які їм несе хворий. Це – звичайний нормальний бізнес, – зауважив він.

Юрій Борзенко провів для депутатів екскурсію лікарнею, вказавши на досягнення та на проблеми. Він розповів, що на сьогодні відремонтовано лише 60% закладу. Сьогодні нагальною потребою лишається будівництво нового хірургічного корпусу замість старого.

По завершенню візиту народний депутат Ігор Артюшенко висловив свої враження. На його думку, впровадження медичної реформи дасть змогу вирішити актуальні проблеми медичних закладів, і цієї лікарні, зокрема.

Відчуття неоднозначне. З одного боку ми побачили відділення, які добре відремонтовані, побачили, що ентузіасти працюють в медицині, але з іншої сторони медалі ми бачимо, що є недокомплект штату. З одного боку, велике навантаження, з іншого боку, відсутність, на мою думку, адекватної мотивації для роботи лікарів – підвищеної зарплати. Це як раз і є висновок того, що необхідна медична реформа, яка, по-перше, стане ближчою до людей, тобто стане пацієнтоорієнтованою, коли ми будемо платити не за ліжка, а за послуги.

Після прийняття реформи більше грошей буде надходити на медичну галузь. От ми сьогодні побачили проблему в обласній дитячій лікарні – вона не перший рік, вона давнішня – це питання хірургічного корпусу. Без прийняття реформи, без раціонального розподілу коштів державних і обласних, вона так і залишиться. Почули думку персоналу щодо того, що реформа необхідна, треба змінити саму систему надходження коштів, бо це і покращить якість самих послуг і змотивує лікарів, – резюмував парламентар.

Ми сподіваємося на реформу, яка дасть стимул до розвитку медицини. На даний момент, ми деградуємо велетенськими кроками, всі це бачать, – підсумував Юрій Борзенко.