Ігор Артюшенко обговорив актуальні події пленарного тижня

Народний депутат, голова територіальної організації «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Ігор Артюшенко в ефірі ТРК «Рада» обговорив актуальні події пленарного тижня.

Серед низки проектів депутати проголосували за законопроекти з блоку житлово-комунального господарства, завдяки яким вдалося спростити дозвільну документацію на будівництво.

Ігор Артюшенко зазначив, що нововведення має позбавити громадян непотрібних бюрократичних процедур.

– Максимально зробити процедури легкими, зрозумілими і прозорими – наше основне завдання. Це стане одним з рушіїв інвестицій відбудови економіки.

Мені, як члену Антикорупційного комітету, чітко зрозуміло: там де є забюрократизованість там в будь-якому випадку виникає чиновник, який десь хоче поліпшити свій матеріальний стан за рахунок підприємця, інвестора і так далі. І нажаль на ці граблі ми наступаємо два з половиною десятиріччя.

Подібні проекти знімають частину бюрократії і тим самим збільшують простір для інвестицій.

Я голосував «за», я підтримую рухи цих рішень і вважаю, що треба рухатись далі у всії сферах і вважаю, що чим менше буде бюрократії, тим краще буде нам жити, – сказав парламентар.

Також цього тижня Ігор Артюшенко віддав свій голос за внесення змін до кримінально-процесуального кодексу, стосовно заочного засудження. Відтепер 190 осіб можуть бути заочно засуджені і передбачається, що вже 20 березня почнуться суди над ними. Парламентар назвав прийняте рішення історичним.

– Це історичне рішення було вкрай необхідним. Голосуванням ми підтвердили довіру до сьогоднішньої Генеральної прокуратури і до Генерального прокурора. Ми бачимо, що є конкретні затримання, за конкретні хабарі, проводиться регулярна реальна робота в боротьбі з корупцією.

Але якщо Генеральна прокуратура просить їх підтримати для того, щоб вони насправді могли притягнути винних, то звичайно ми маємо йти на цей крок і надати їм всі можливості для цього, – зазначив Ігор Артюшенко.

Крім того Верховна рада прийняла в першому читанні законопроект, який зобов’язує українські телеканали і радіостанції вести не менше 75% ефіру українською мовою. За відповідне рішення проголосували 244 депутати. Як співавтор законопроекту Ігор Артюшенко зазначив важливість прийнятого рішення.

– Є базові речі, на яких будується держава. Це питання культури,питання історії, питання мови, тобто все те, без чого не існує держава. Багато років у нас проводилася русифікація та радянізація – сьогодні цю ситуацію треба виправляти.

Мовне питання – це ще і питання творення економіки. Коли ми закуповуємо іноземний продукт і платимо туди гроші – це одна справа і зовсім інша – коли завдяки подібним законам і на радіо, і на телебаченні ми створюємо власний контент, тобто ми розвиваємо власний шоу-бізнес, а це дає сплату податків та нові робочі місця, – підсумував нардеп.