Ігор Артюшенко: Патрульна поліція – це позитивний сигнал для країни

Таку тезу народний обранець озвучив в прямому ефірі каналу 112.

В студії учасники дискусії обговорили роботу Національної поліції України, співробітники якої сьогодні відзначають своє професійне свято.

Народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко зазначив, що реформа МВС в цілому пройшла успішно, але певні недоліки все одно варто усувати.

– Коли ми говоримо суто про патрульну поліцію, як нововведення, то я ставлю плюс, тому, що за ці два роки я не бачив, щоб хтось ховався в кущах з паличкою, як в анекдотах про даїшника. Про такі випадки після створення поліції я не чув, а це значить, що патрульна поліція – це позитивний сигнал для країни.

Але якщо говорити про Національну поліцію в цілому, то я вважаю, що в чомусь наша реформа була неправильною. Я маю на увазі, по-перше, ми прибрали УБОЗ – структуру, яка займалась боротьбою з організованою злочинністю. Претензії в тому числі і політикумку і суспільства були в тому, що УБОЗ замість того, щоб боротися з організованою злочинінстю він десь можливо афільований цією злочинністю, і звідти поступила вимога прибрати структуру. Прибрали, але за ці роки ми не створили якоїсь альтернативи. УБОЗ мало б замінити створений на законодавчому рівні державний орган ДБР, який має займатись організованою злочинністю. Але по факту вибраний тільки голова цього органу і самої структури нема. Якось ця робота виконується силами Нацполіції, але під це нема слідчих, оперативників, агентурної мережі. УБОЗ прибрали а ДБР не створили – це наша прогалина, яку треба виправляти, – наголосив парламентар.

Також Ігор Артюшенко висловився щодо перспективи зняття депутатської недоторканності.

Він зауважив, що голосування за законопроект покаже, чи готові народні обранці виконувати свої обіцянки, та наголосив, що голосуватиме «за» зняття імунітету.

Коли хтось говорить про те, що не можна знімати недоторканність, поки не запрацює нормально правоохоронна система, вибачте, а хто формує ту ж саму правоохоронну систему і хто несе політичну відповідальність, як працює правоохоронна система? Парламентарі.

Я кажу про політичну відповідальність. Майже всі політичні партії нинішнього і минулих скликань йшли на вибори  з обіцянками зняти депутатську недоторканність. Тому давайте або не брехати людям на виборах і послідовно діяти, або нехай партії і політики йдуть на вибори і кажуть: «ми не будемо скасовувати недоторканність, тому що у нас погано працює правоохоронна система».

 Бо інакше виходить, що ми всі дружньо п’ятнадцять років брешемо, що ми її знімемо, дуримо виборців, а потім знаходимо приводи не голосувати за це. Я за послідовність. Вже є рішення Констутиційного суду, буде голосування в Парламенті і хто хоче- проголосує «за». А до виборців я звертаюсь з пропозицією зайти на сайт Верховної ради, де розмістять поіменне голосування, і просто зробити висновки, – підсумував народний депутат.

Повну версію ефіру дивіться за посиланням: https://goo.gl/wRDA2f