Ігор Артюшенко підбив підсумки пленарного тижня

Старт медичної реформи, прийняття низки важливих законопроектів, сумнівні мітинги під Радою – пленарний тиждень був багатим на резонансні події. Підсумки минулих днів в ефірі програми «ProПарламент» на телеканалі «Рада» підбив народний депутат України, голова ЗТО партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко.

Однією з першочергових тем, яку розглянули в студії, стала медична реформа. 19 жовтня за відповідний законопроект проголосували 240 народних обранці.

Ігор Артюшенко зауважив, що головним нововведенням на сьогодні є зміна моделі фінансування медицини. Він наголосив, що в країні вже давно відсутнє поняття «безкоштовна медицина».

– Як громадянин і як політик я не люблю слово «безкоштовно», адже за все завжди платиться. Питання – з чиєї кишені? Коли ми кажемо про безкоштовну медицину, то це передбачає, що за цю медицину платить держава з бюджету, тобто ми платимо своїми податками, які розподіляються потім через державний бюджет, або частково з місцевих бюджетів, або за рахунок страхових внесків і так далі. В будь якому разі є платник.

До прийняття медреформи все одно йшла подвійна оплата. Тобто з одного боку написано, що медицина у нас безкоштовна, але все одно і держава за щось платить (за ліжкомісця, за зарплати лікарям, за якийсь мінімум послуг, за пільгові категорії), і громадянин, звертаючись до лікарні платить.

З впровадженням реформи первинна ланка меддопомоги, екстрена і паліативна допомога мають бути повністю безкоштовними і це повинно контролюватись, – зауважив парламентар.

Ігор Артюшенко зазначив, що наразі однією з найслабших ланок сфери є сільська медицина. На місцях відчувається гостра нестача кадрів – молоді лікарі не мають ані бажання, ані можливості розвиватись в селах. Медична реформа передбачає вирішення цієї проблеми.

– Дуже правильною є ініціатива Президента щодо окремого законопроекту про підтримку сільської медицини. На це в бюджет ми закладаємо близько 13 мільярдів гривень. Вони підуть на збільшення зарплат, на будівництво нових фельдшерських пунктів, закупівель діагностичного обладнання і так далі. Треба змотивувати лікарів повернутись, нормально працювати і забезпечувати гідний рівень медицини на територіях, – сказав народний депутат.

Не обійшли увагою обговорення мітингів під Верховною Радою. Акції протесту, які організували прихильники колишнього очільника Одеської ОДА Михеїла Саакашвілі, ознаменувалися сутичками з самого першого дня проведення. Станом на вечір вівторка було зареєстровано чотири потерпілих – активісти мітингу, які позиціонували захід як мирну акцію, ініціювали зіткнення з поліцією та депутатами.

Мітинг викликав широкий резонанс в українському суспільстві – представники ЗМІ зафіксували, як учасників підвозили до Ради на автобусах, також стало відомо, що більшості мітингувальників організатори платять за перебування під Парламентом.

На переконання Ігоря Артюшенка організатори акцій платять за протести для того, аби зірвати прийняття важливих для країни реформ.

– Я щиро підтримую будь-який протест, коли люди збираються висловити свою політичну позицію з будь-якого політичного або не політичного приводу. Але я глибоко засуджую, коли деякими політиками відбувається маніпуляція настроїв суспільства просто для досягнення своїх цілей. Коли мирний процес групою провокаторів перетворюється на силове протистояння з жертвами.

Те, що відбувалося під Радою, не називається мирним процесом і висловлюванням своєї громадянської позиції. Ми бачили, як прикриваючись політичними гаслами, окремі особи намагались зреалізувати свої амбіційні цілі. Дуже показовим став той факт, що ряд громадських активістів публічно відріклися від всього того, що буде продовжуватись, а саме – від не мирної частини протесту. Наскільки вже відомо з засобів масової інформації за все, що зараз відбувається на проїзній частині вулиці Грушевського вже несе відповідальність вже заїзжий в Україну «месія», – сказав Ігор Артюшенко.

Народний депутат зазначив, що маніпуляції чітко простежуються в вимогах учасників, більшість з яких звучать вкрай популістично. Зокрема, це стосується зняття депутатської недоторканості.

– Юридично неможливо зняти недоторканість в один день. Відбулось подання до Конституційного суду, і наразі ми чекаємо на відповідь. Потім буде питання – знайти триста голосів, щоб проголосувати.

Минулого разу різні фракції публічно заявили про те, що вони не будуть голосувати за зняття депутатської недоторканності, бо вони вважають, що це призведе до виникнення поліцейської держави і це їх політична позиція, – наголосив нардеп.

Учасники дискусії підняли тему Пенсійної реформи. Зміни до законодавства були прийняті  ще 3 жовтня, але враховуючи важливість законопроекту, обговорення реформи не вщухають. Ігор Артюшенко сказав, що вважає справедливим головну позицію змін, які вбирають «зрівнялівку», та передбачають більшу пенсію українцям з більшим стажем та більшими сплатами податків.

Наостанок поговорили про бюджет. Народний депутат зазначив, що цього року є велика ймовірність вчасного прийняття кошторису.

– Всього вдруге за час Незалежності бюджет був поданий вчасно і в нас є кілька місяців для його розвитку, внесення правок і обговорень. Голосувати будемо в грудні, але хотілося б щоб традиція голосування в ніч Нового року, яку ми зламали минулоріч, не поверталась.

Питання бюджету потребують системної роботи, – підсумував Ігор Артюшенко.