Ігор Артюшенко підтримає зняття депутатської недоторканості

Ми маємо скасувати депутатську недоторканість і ввести так званий індемнітет. Тобто щодо кримінальних злочинів повна доторканість, а за голосування, політичні вислови – ні. Про це під час ранкового ефіру «112 канал Україна» сказав голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», народний депутат Ігор Артюшенко.

Народний обранець заявив про свій намір голосувати за цей законопроект.

–  Зняття недоторканості змінить в перспективі якість політики. Тому що в Верховну Раду не будуть іти за тим, щоб отримати недоторканість, а значить ці люди будуть просто займатися бізнесом, чи їх пересажають за минулі гріхи. Тобто в політику зайдуть люди, яким не потрібно ховатися від слідства.

Зі зняттям недоторканості з депутатів завтра життя краще не стане, але післязавтра зміниться, – зауважив він.

Сьогодні Солом’янський суд міста Києва має обрати запобіжний захід народному депутатові Бориславу Розенблатту, з якого Рада нещодавно зняла недоторканість. Його підозрюють в отриманні хабаря та зловживанні впливом. Вчора народного обранця затримали в аеропорту при спробі покинути країну працівники НАБУ.

Ігор Артюшенко відзначив, що йому незрозуміла позиція детективів НАБУ у цьому питанні, які не подали подання щодо обрання запобіжного заходу Розенблатту ще раніше.

–  Наскільки мені відомо, у колишнього колеги по фракції 16 жовтня закінчився термін запобіжного заходу. Йому були повернуті всі паспорти, два дні всі мовчали, в тому числі і медійні лобісти НАБУ. Чому заздалегідь не подовжили запобіжний захід? Адже так завжди відбувається: всі розуміють, що справи тривають довго, тому за тиждень закінчення запобіжного заході подається наступне подання до прокуратури (в даному випадку САП) і було б так: 16 закінчився один запобіжний захід, а 17-го вступив в силу новий.

Дивна поведінка НАБУ наштовхує на враження, що нам хочуть показати, які є гарні окремі детективи, і які погані окремі депутати. Якщо б все було зроблено вчасно ми б з вами не сиділи і не гадали: чи то він поїхав на лікування, чи то він намагався втекти з країни, – підкреслив парламентар.