Ігор Артюшенко: Профільний Комітет та більшість Верховної Ради повинні якнайшвидше визначити гідного кандидата аудитора НАБУ

Цю тезу народний депутат озвучив на сьогоднішньому брифінгу в Верховній Раді України.

Ігор Артюшенко розповів, що через бездіяльність колишнього очільника Комітету з питань запобігання і протидії корупції в Україні суттєво загальмувались антикорупційні процеси. Зокрема, Комітет має розглядати кандидатури на посаду аудитора НАБУ від Верховної Ради для проведення перевірки за 2016, а не за 2017-й.

– На жаль, весь минулий рік профільний комітет топтався на місці у цьому питанні, тому зараз повинен надолужувати згаяний час і призначати свого представника для проведення незалежного аудиту за 2016 рік! Цей факт є яскравим доказом бездіяльності колишнього голови комітету, що загальмувало розвиток антикорупційної боротьби в Україні.

Одним із інструментів забезпечення прозорої роботи є фінансова аудиторська перевірка незалежним експертом. Нагадаю, що для забезпечення неупередженості і об’єктивності перевірки, вона здійснюється трьома незалежними представниками: від Кабінету міністрів, Президента України та Парламенту. Хочу наголосити, що свого представника Уряд подав ще у травні минулого року, і питання аудиту гальмується виключно через відсутність спільної позиції більшості парламенту, – наголосив парламентар.

Ігор Артюшенко зазначив, що аудиторський звіт несе в собі три ключові позиції. Перше: відбувається перевірка законності і раціональності використання бюджетних коштів відповідною установою, в даному випадку – НАБУ. За останні два роки бюджет новоствореного органу збільшився майже вдвічі. В 2016 році на НАБУ було виділено понад 480 млн грн, в минулому році – понад 773 млн грн, а на цей рік передбачено вже майже 860 млн. Це досить серйозне фінансування правоохоронної структури, яке дозволяє сподіватись на якісне і ефективне виконання покладених на неї завдань – виявлення корупції і покарання корупціонерів.

Друге: аудит може виявити слабкі місця у фінансуванні діяльності Бюро, що сприятиме розвитку та зміцненню НАБУ  в майбутньому.

– Очевидно, якби перевірка за 2016 рік відбулася б вчасно, цього року головний антикорупційний орган використовував би додатковий досвід для підвищення ефективності своєї роботи, – зауважив нардеп.

За словами Ігоря Артюшенка аудит посилить довіру суспільства до новоствореного антикорупційного органу за рахунок прозорості інформації щодо використання коштів. Платники податків мають право знати, як розподіляються мільйони гривень, спрямованих на викорінення корупції. Тим паче, зважаючи на подвійне збільшення бюджету НАБУ без попереднього аудиту коштів за 2016 рік.

– Спираючись на вищезазначене, безсумнівно щорічний аудит НАБУ є незамінною частиною ефективної роботи цього правоохоронного органу. Тому профільний Комітет та більшість Верховної Ради повинні якнайшвидше визначити гідного кандидата, який зможе впоратись із покладеним на нього завданням досконально і швидко, – підсумував депутат.