Ігор Артюшенко став гостем ранкового ефіру на 112 каналі

Під час ранкового ефіру на каналі 112 народний депутат України Ігор Артюшенко висловив своє ставлення до подій, які відбувались останнім часом як у стінах Верховної Ради України, так і за її межами.

Зокрема, на питання журналістів про його позицію стосовно зняття депутатської недоторканності з колеги Сергія Дунаєва, нардеп підкреслив, що готовий підтримати подібне рішення стосовно абсолютно кожного з депутатів.

Нагадаємо, Сергія Денаєва підозрюють у вказуванні недостовірних відомостей у декларації.

«У будь-якому разі, особисто я буду голосувати «за» таке рішення. Як ми знаємо, є відповідне подання від ГПУ та воно передане Андрію Парубію. Після цього Регламентний комітет має провести засідання, на якому розгляне позицію як обвинувачення, так і захисту Дунаєва. Воно має пройти протягом 5-6 днів. Після цього рішення комітету буде винесено у сесійну залу.

Чому я буду голосувати за? Бо всі без виключення політсили, йдучи на вибори, обіцяли, що вони за зняття недоторканності. Також ті колеги, які в парламенті не вперше, не менш громогласно казали, що приймуть таке рішення. Тому я переконаний, що необхідно голосувати за будь-яке подання Генпрокуратури стосовно будь-кого з парламентарів.

Якщо мова йшла б про затримання чи арешт депутата, в такому випадку треба аналізувати, зважувати позиції обвинувачення та захисту. Але зараз є подання лише щодо того, щоб дозволити обом сторонам захищати власні позиції, забезпечити можливість депутату ходити на допити. В такій ситуації – я тільки за», – зазначив Ігор Артюшенко.

Також голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» прокоментував декларації деяких своїх колег, в яких були записані доволі коштовні речі.

«Серед депутатів є різні люди з різними статками. Особисто я не вважаю, що бути фінансово забезпеченим в Україні, я в будь-якій країні – це погано. Навпаки, на мою думку, ми маємо виховувати і майбутні покоління, і все суспільство загалом тому, що бути заможним і багатим – це добре.

Інше питання, яким шляхом набуті ці статки. Якщо ти десять років працював у приватному бізнесі, всі знають твої бренди, твої підприємства, які реально працюють – я не бачу нічого поганого у декларуванні коштовних речей. Якщо ж ти все життя працював чиновником, і декларуєш значні статки – це вже питання до правоохоронців. І я сподіваюсь, що до перевірок декларацій рано чи пізно вони дійдуть, і відповідальність нарешті настане», – пояснив свою позицію нардеп.

Стосовно ініціативи Надії Савченко, яка заявила про своє бажання відвідувати робоче місце в Парламенті під конвоєм, Ігор Артюшенко впевнений, що це не бажання працювати, а лише прагнення залишатись в медійному полі.

«Якщо б вона хотіла працювати в Парламенті, то не приносила б в Раду гранату та не планувала б терористичні дії в центрі Києва. Це ж далеко не перша така епатажна заява, які ми чули від Савченко після її звільнення з Росії. Можна згадати і візити в ОРДЛО, і розмова про якусь «дружбу» з бойовиками, і багато іншого. Я в цьому вбачаю лише бажання залишатись у медійному полі.

В мене не вкладається в голові, як людина, яка обвинувачується в тероризмі, може ходити до парламенту. Я вважаю, що якщо суд обирає запобіжний захід у максимально жорсткому варіанті – арешті, це значить, що у слідства є багато підстав, через які цю людину необхідно ізолювати від середовища. Тому, якщо є рішення суду про арешт, я не бачу можливостей для порушення цього рішення», – сказав політик.

Наприкінці ефіру Ігор Артюшенко прокоментував ситуацію з обшуками, які провела СБУ в редакції київського представництва російського інформагентства “РБК”. На його переконання, ці обшуки є проявом системної роботи українських спецслужб.

«СБУ веде системну роботу по виявленню підривної, антиукраїнської діяльності. Можливо, така робота є повільною, але вона ведеться постійно. Можемо згадати гучний процес щодо рішень місцевих рад про надання окремим територіям різних спеціальних статусів. Потім було розслідування проти «Страна.ua», згодом – заборона низки Інтернет-ресурсів країни агресора.

Якщо ж казати про саме дану ситуацію, то ми прекрасно розуміємо, що таке гібридна агресія, яка має одразу декілька площин. Тому ми вимушені протистояти їй на всіх фронтах – інформаційному, економічному, військовому», – резюмував Ігор Артюшенко.