Ігор Артюшенко: «В своїй хаті своя правда, і сила, і воля». А в своїй державі – ще й своя церква.

В квітні Президент України Петро Порошенко звернувся до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні.

Прийнявши до розгляду звернення, Вселенський Патріархат фактично визнав право українців мати свою церкву, відмовився ділити українців на «канонічних» і «неканонічних», і розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Православній Церкві в Україні.

Процедура подання звернення Президента передбачає попереднє ухвалення документа депутатами Верховної Ради України. На голосуванні 19 квітня ініціативу Петра Порошенка підтримали 268 народних обранців, проти виступили 36 депутатів, 33 з яких – представники «Опозиційного блоку».

Не зважаючи на гучні заяви, Томосу був даний старт. Народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” Ігор Артюшенко вважає, що Єдина Помісна Церква – обов’язкова складова демократичної держави.

— «В своїй хаті своя правда, і сила, і воля». А в своїй державі – ще й своя церква.
За останні роки Україна зробила величезний  прорив в національній самоідентифікації і створення Єдиної Помісної Української церкви є логічною складовою цього шляху.

Століттями нас насильно поєднували з диким «русскім миром», пропагуючи чужі ідеали і цінності, намагаючись знищити найцінніше, що має держава – Незалежність, мову, віру. І вкрай неправильно, що юридично на нашій землі більше прав має церква, що спростовує саму українську націю. Церква, чиї патріархи та священники благословляють загарбників, які вбивають українських воїнів.

Чотири роки тому Україна чітко визначила свій шлях. Наше майбутнє – бути рівним партнером серед провідних сучасних демократичних держав, а не мовчки приймати долю побитого «молодшого брата».

Цивілізований світ підтримує нашу країну – про це свідчать Угода про Асоціацію з ЄС, отримання статусу країни-аспіранта НАТО, схвалення реформ, які є складовою системний руху до Євросоюзу. Я впевнений, що ця підтримка проявиться і в рішенні про надання Томосу, — прокоментував подію парламентар

За попередніми даними остаточне рішення про надання Томосу буде прийняте  в серпні, чи у вересні, і в Київському патріархаті налаштовані, що воно буде на користь України.

0 відгуків

Напишіть відгук

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *