Ігор Артюшенко відвідав прем’єрний показ фільму «Червоний»

В День Незалежності України в Запоріжжі відбувся показ фільму «Червоний». Стрічка є екранізацією однойменного роману Андрія Кокотюхи, який він написав у 2012 році. Вона розповідає про події 1947 року. Двоє українців – Данило Червоний і Віктор Гуров потрапили в табір ГУЛАГ. У них абсолютно різні долі: один раніше був членом Української повстанської армії і народився на Заході України, а інший – радянський льотчик зі Сходу України, якому було не близьким поняття патріотизму. Але доля звела таких людей разом. Нехай у них і різні ідеали, але їх об’єднує не лише спільна біда, а ще й країна, де вони народилися – Батьківщина. Коли чоловіки розуміють це, вони вирішують, що для виживання на каторзі потрібно допомагати один одному і разом протистояти всім негараздам. Жорсткий начальник табору майор Абрамов хоче знищити всіх «бандерівців» і ні перед чим не зупиниться. Тоді Данило Червоний очолює бунт в ГУЛАГу, який перетворюється на справжнє повстання. У каторжан майже немає шансів на успіх, але у них є непереборне бажання змінити своє життя і перестати щодня проходити всі кола пекла.

Фільм був знятий в 2012 році, прем’єрні покази відбулись напередодні та в День Незалежності по всій Україні.

В Запоріжжі стрічку демонстрували в кінотеатрі ім. Маяковського. На показі були присутні перші особи міста.

Голова Запорізької територіальної організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» народний депутат Ігор Артюшенко зазначив, що стрічка відкриває українцям незнайомі сторінки історії.

Червоний Игорь05

– Я радий, що такий показ фільму відбувся у Запоріжжі. На мою думку, якщо б не події останніх років, ми б не бачили цього фільму у кінотеатрі. Ми бачимо, що фільм заснований на реальних подіях. Насправді, такі фільми відкривають для громади ті сторінки, які відомі тільки історикам. У кінострічці ми бачимо, що у в’язниці сиділи ідеологічні люди, які мали свої переконання. Ми бачимо у «Червоному» як люди боролися за свої права і свободу на території ГУЛАГу. Я особисто радий, що з’являється українське кіно, яке відкриває невідомі сторінки історії.

Вважаю, що це правильний виховний момент для нас самих і для наступних поколінь.

Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації Владислав Мороко розповів про історичні аспекти створення фільму.

– Це фільм про події кінця 40-х початку 50-х років, коли були повстання в таборах ГУЛАГу, де кількість українців перевищувала весь контингент. Це і послужило підставою для так званої «Хрущовської» відлиги, коли були змушені відпускати з таборів українців.

Фільм вчасний, він потрібен і найбільше мені сподобалося, що вперше в українській кінематографії, фільм закінчився не трагічно, а з перспективою.

Стрічка «Червоний» знайшла відгук в серцях запоріжців. Зала кінотеатру була переповнена – під час показу городяни не стримували емоцій – разом з героями глядачі сміялись і плакали, поринали в атмосферу суворих радянських часів.

Кінець фільму запоріжці зустріли аплодисментами.