Ігор Артюшенко: Вважаю новий Виборчий кодекс прогресивним для України

Народний депутат обговорив проект нового виборчого законодавства в ефірі програми «Інформаційний  вечір» на 5 каналі.

Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Виборчого кодексу, який передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах до Ради, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах.

«Одна з основних і загальновизнаних проблем законодавства про вибори закладена у застосовуваних виборчих системах, які створили ситуацію відірваності як народних депутатів України, так і депутатів місцевих рад від виборців через відсутність впливу виборців на персональний склад парламенту. Потребу суттєвої модифікації виборчої системи, подолання деперсоніфікованого способу голосування виборців визнають сьогодні як основні політичні сили, так і громадська думка», – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Вважаю новий виборчий кодекс прогресивним для України і виступаю за те, щоб його прийняти. Стане краще для зміни політичної еліти, бо є класичні мажоритарники, які сидять в Раді по п’ять скликань – всі їх знають. За новою системою вони можуть йти в Раду тільки від політичних сил.

Коли ми кажемо про мажоритарну систему і коли одна людина конкретно представляє інтереси виборців – для мене це сільські вибори, районні, обласні. Виборці можуть конкретно знати кандидата, бо він живе з ними чи не в сусідньому будинку і вони з ним працюють.
Верховна Рада – це політика, геополітика, мають бути ідеологічні переконання, куди наш вектор йде – і це мають бути партійні ідеології. І тоді цьому мажоритарнику доведеться кудись проситись. Більшість цих мажоритарників настільки зашкварена за всі ці роки, що я сумніваюсь, що нормальні прогресивні партії їх до себе візьмуть, і тоді замість них підуть молоді, прогресивні політики.

Чи змінить це повністю ситуацію в країні? Ні, тому що мажоритарна система є у Франції, Англії, в Німеччині частково, тобто в кожній країні є своя виборча система і як кажуть «кожна жаба своє болото хвалить». Казати, що в когось ідеальне болото? Ні. Але якщо порівнювати нинішні умови і ті, які пропонує новий Виборчий кодекс, я – за, тому що це змінить політичну еліту, – наголосив народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії “Блок Петра Порошенка “Солідарнсть” Ігор Артюшенко.

0 відгуків

Напишіть відгук

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *