Ігор Артюшенко: «Єдиний негатив реформ в тому, що вони не були прийняті раніше»

Освітня, судова, пенсійна і медична реформи змінять на краще життя українців в кожній з цих сфер. Про це сьогодні з трибуни Верховної Ради заявив народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко. Парламентар наголосив на важливості змін, та заявив, що наше законодавство вже давно потребувало реформування.


–  Ми живемо в час важких викликів, важких випробувань і всі три з половиною роки, які російський агресор продовжує топтати нашу землю,  у нас постійно виявляються всілякі «шатуни», заїзжі месії, якісь королеви старіючої газової колонки, але не дивлячись на все це за останні два місяці український парламент зробив дуже багато результативних системних змін.

Прийнято чотири засадничих реформи – освітня, судова, пенсійна і медична. Це не просто законопроекти, це саме системні реформи, в яких прописані кроки на роки вперед, які змінять життя у всіх цих сферах на краще.

Цього тижня ми прийняли медичну реформу. Єдиний негатив мабуть тільки в тому,  що ми не прийняли її п’ять, десять, чи п’ятнадцять років тому, бо та заскорузла радянська система медичного забезпечення з кожним роком загнивала, вмирала, але минула влада не змогла знайти в собі політичної волі провести медичну реформу, щоб змінити її.

Ігор Артюшенко зауважив, що медична реформа буде вдосконалюватися, адже парламентарі мають намір додавати нові законопроекти.

– Ми будемо результативно приймати законопроекти у цій сфері. Наразі вже зроблений базовий документ, а саме – питання яким чином розподіляються кошти платників податків. Якщо за минулої системи гроші розподілялись на ліжко-місця, на опалення площ, вікна і так далі, то сьогодні ми кардинально міняємо цю сферу і даємо можливість зробити так, щоб гроші ходили саме за пацієнтом, тобто витрачалися саме на медичну послугу. Це змінить підхід, це дасть можливість конкурувати вільно між лікарями, керівниками закладів, адже тепер саме лікар буде зацікавлений в тому, щоб до нього йшли пацієнти і це безумовно позитивно вплине на якість надання медичних послуг, бо таким чином пацієнт стає в голові кута. Також це надасть можливість кардинально збільшити зарплату лікарям вже з 2018 року (я маю на увазі первинну ланку) до 15-18 тисяч гривень. Реформа передбачає гарантований безкоштовний пакет послуг, який до прийняття не надавався. І головне –повністю збережені пільги для ветеранів АТО, для тих хлопців, які і сьогодні захищають нашу Незалежність в боротьбі з російським агресором. Завдання кожного з нас – забезпечити гідне лікування і реабілітацію кожному військовослужбовцю, – підсумував парламентар.