Ігор Артюшенко зареєстрував законопроект про призначення позачергових виборів депутатів Наталівської сільської ради

Обрати нову місцеву владу виявили бажання мешканці села Наталівка Запорізького району, які напередодні звернулися до народного депутата Ігоря Артюшенка з проханням подати відповідний законопроект.

Як повідомила заступник голови Наталівської сільської виборчої комісії Ольга Ведмеденко, в селі виник конфлікт між депутатами та виборцями.

– Десять із чотирнадцяти депутатів вступили в змову з головою сусідньої сільської ради В’ячеславом Любименком щодо об’єднання громади в центрі в селі Степному, що йде проти волі мешканців громади та перспективного плану. Обурені виборці відкликали чотирьох депутатів за народною ініціативою, після чого ці депутати зібрали свою неправомірну сесію і неправомірним складом ради виразили довіру своєму сільському голові, підробили документи, завірили незаконно виробленою гербовою печаткою, яка і зараз знаходиться у відкликаного депутата, секретаря сільської ради Анжели Рябоконь. Фактично відбулася спроба захоплення влади на підлеглій території, де проживає більше ніж три з половиною тисячі жителів.

Анжела Рябоконь, яка теж була відкликана місцевими виборцями, підробила протокол незаконної сесії, скріпила незаконно виготовленою печаткою, внесла себе в Держреєстр приватним нотаріусом, в результаті чого проти неї була порушена кримінальна справа і за рішенням суду вона була взята під варту. Після завершення терміну тримання під вартою Рябоконь повторно ввела себе в державний реєстр, як виконуюча обов’язки голови сільської ради. На сьогоднішній день ця кримінальна справа знаходиться в суді Запорізького району.

Просимо допомогти у вирішенні конфлікту та призначити перевибори в сільській раді. Нехай мешканці Наталівки своїм волевиявленням поставлять крапку у цьому конфлікті, – передала волю мешканців Ольга Ведмеденко.

Ігор Артюшенко підтримав наталівців та разом з колегами зареєстрував проект постанови «Про призначення позачергових виборів депутатів Наталівської сільської ради Запорізького району Запорізької області».

– Захоплення влади, блокування роботи, невиплата заробітної плати – таке свавілля недопустиме в демократичній країні. Мешканці повинні самі обирати свого голову.

У разі прийняття проекту Постанови, громадою буде обрано легітимну місцеву владу, що відповідно приведе органи місцевого самоврядування у відповідність з настроями суспільства та стабілізує напружену соціально-політичну ситуацію у селі, – зазначив нардеп.

«На чергових виборах 25 жовтня 2015 року до складу Наталівської сільської ради Запорізького району Запорізької області було обрано 14 депутатів.

Рішенням Наталівської сільської територіальної виборчої комісії Запорізького району Запорізької області на підставі ст. 37, 41 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» за народною ініціативою відкликані депутати Наталівської сільської ради Запорізького району Запорізької області Пекульська А.А., Русінова Н.О., Кривонос Р.С., Рябоконь А.А., Стрєлка Л.І.

Відповідно до ст. 5 Конституції України «Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ.»

Відповідно до ст. 69 Конституції України «Народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії.»

Такою формою безпосередньої демократії є відкликання депутата за народною ініціативою.

Згідно до Рішення Конституційного Суду № 6-рп/2005 від 05.10.2005 р. «Положення частини другої статті 5 Конституції України “носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ” треба розуміти так, що в Україні вся влада належить народові. Влада народу є первинною, єдиною і невідчужуваною та здійснюється народом шляхом вільного волевиявлення через вибори, референдум, інші форми безпосередньої демократії у порядку, визначеному Конституцією та законами України, через органи державної влади та органи місцевого самоврядування, сформовані відповідно до Конституції та законів України.

Результати народного волевиявлення у визначених Конституцією та законами України формах безпосередньої демократії є обов’язковими.»

Отже, волевиявлення громадян про відкликання депутатів Рябоконь А.А., Русінової Н.О., Пекульської А.В., Стрєлки Л.І. та Кривоноса Р.С. є обов’язковим.

Згідно ст.5 ч.2 п.2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» з власною заявою про складення повноважень звернулися депутати Наталівської сільської ради Запорізького району Запорізької області Карєвіч В.В., Алексеєв О.Л., Шульгай А.О., Леонов О.О., Дудник О.А.

Таким чином у складі Наталівської сільської ради Запорізького району Запорізької області перебуває лише 4 депутати з 14, що є менше половини від загального складу ради. Відповідно до ч.5 ст. 45 Закону України «Про місцеве самоврядування» «У разі дострокового припинення повноважень деяких депутатів, внаслідок чого до складу ради входить менш як дві третини депутатів, до обрання необхідної кількості депутатів така рада вважається повноважною за наявності більше половини депутатів від загального складу ради.»

У зв’язку з цим, порушується перед Верховною Радою України питання про призначення позачергових виборів Наталівської сільської ради Запорізького району Запорізької області», – йдеться у пояснювальній записці.

Проект Постанови передбачає призначення позачергових виборів депутатів Наталівської сільської ради Запорізького району Запорізької області на останню неділю семидесятиденного строку з дня набрання чинності цією Постановою.