Сьогодні Збройні сили Україні наблизились до стандартів НАТО – Ігор Артюшенко

В ефірі з кулуарів Верховної Ради Ігор Артюшенко розказав про результати розгляду законопроектів, які стосувались державної безпеки України, антикорупційної реформи та банківської системи.

Спершу парламентар привітав українців з наближенням ЗСУ до світових стандартів НАТО.

Я радий вітати всіх з тим, що Верховна Рада ухвалила закон про нацбезпеку. Робота над ним тривала далеко не один день, і це був непростий процес. Сам документ писався разом зі спеціалістами з НАТО, і він наближає Збройні сили нашої країни до стандартів НАТО та стандартів західної безпеки.

Якщо казати про самі норми цього закону, то тепер фінансування ЗСУ буде більш прозорим та публічним, посилюється як парламентський, так і громадський контроль. Також всі стандарти, як я казав вище, наближаються до нормативів НАТО, що є правильним геополітичним рішенням.

Я радий, що 248 колег висловились за цей закон, і сподіваюсь, що найближчими днями він буде підписаний, – зауважив депутат.

Народний обранець також висловився за проведення реформування Служби безпеки України. На думку Ігоря Артюшенка, цей процес має бути запущений вже найближчим часом в рамках інших законодавчих ініціатив. Зокрема, СБУ має бути позбавлено функцій розслідування корупційних та економічних злочинів.

Окрім цього, на думку голови Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», сьогодні Рада прийняла два важливі документи, що нарешті запустять процес створення Антикорупційного суду.

Ми прийняли два документи: перший суто технічний, якого від нас вимагає наша Конституція – закон майже з одного рядка, що ми вирішуємо створити Антикорупційний суд. Інший ми прийняли в першому читанні, бо він стосується загалом всієї судової системи щодо статусу суддів. Зараз будуть напрацьовані правки до нього, але в липні, я сподіваюсь, ми проголосуємо його в цілому», – зазначив парламентар.

Щодо ситуації з різким посиленням частки державних банків в українській економіці, Ігор Артюшенко зазначив, що така тенденція мала об’єктивні причини, але в майбутньому держава буде змінювати цей тренд, створюючи паралельно прозору систему контролю над приватними банківськими установами.

Така ситуація з приватними банками склалась через те, що більшість з них були не стільки банківськими установами, скільки системними «фінансовими пірамідами». Так було з банком «Михайлівський», вкладники якого досі не можуть отримати навіть мінімально гарантовану компенсацію через підписання оманливих договорів. Так було і з Приватбанком, який виводив кошти в офшори, і за які тепер ми, як держава, вимушені відповідати.

Тому збільшилась частка державних банків, бо їм довіряють люди. Чи треба їх приватизувати? Я вважаю, що так, бо особисто я виступаю за вільну конкуренцію та відкритий ринок. Але я вважаю, що правильна норма була у запропонованому законопроекті, що у кожному банку має створюватись Наглядова рада з представниками Кабінету Міністрів. Верховної Ради та Президента. І саме ці представники зможуть збалансовано, незаангажовано, чесно та прозоро наглядати за діяльністю банків, – сказав Ігор Артюшенко.

0 відгуків

Напишіть відгук

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *