Всі партії мають проявити відповідальність та підтримати зняття депутатської недоторканності – Ігор Артюшенко

В рамках вчорашнього ефіру програми «Інформаційний вечір» на 5 каналі Ігор Артюшенко висловив свою позицію щодо останніх подій в сесійній залі. Серед основних тем, які обговорили учасники передачі були перспективи зняття депутатської недоторканності, створення Антикорупційного суду, імовірна відставка міністра фінансів та результати діяльності команди НАК «Нафтогаз».

Конституційний суд схвалив законопроект про внесення змін до Конституції, яким передбачено зняття депутатської недоторканності. Ігор Атюшенко висловив сподівання, що документ знайде подальшу підтримку в сесійній залі, адже кожна політична сила ратувала за обмеження імунітету депутатів.

– Я думаю, що таке рішення Конституційного суду є цілком логічним, бо жодних конституційних застережень у законопроекті, який ми направляли до КСУ, виходячи зі здорової логіки, не було.

Особисто я можу сказати, що буду голосувати за це рішення. Коментувати наміри своїх колег я не маю права. Одне хочу зауважити – всі політичні сили декларували бажання зняти депутатську недоторканність. Чи наберемо триста голосів – покаже час. Це питання і до журналістів, і до громадських активістів, і, власне, до самих депутатів, – наголосив Ігор Артюшенко.

На питання про те, чи не несе таке рішення загрозу політичного переслідування нардепів, політик нагадав висловлені раніше обіцянки партій, висловивши впевненість, що політичні сили мають виконувати пункти програм, з якими вони йшли на вибори..

– В світовій практиці є різні підходи до недоторканності депутатів – є повний імунітет, є індемнітет (частковий імунітет), є країни, де нема жодного імунітету. Я хотів сказати про інше – про політичну відповідальність. Особливо це стосується тих політсил, які вже не вперше представлені в парламенті.

Коли ви заходили в Раду, ви казали, що ми це зробимо. Отже, любі друзі, давайте робити. Наприклад, я вперше в парламенті, але і в моїй програмі є таке положення, і я готовий віддати свій голос за прийняття такого рішення.

Можливо, якщо в нас не буде ефективної правоохоронної системи, то ризики тиску на депутатів таке рішення теоретично може мати, але виникає питання: нащо обіцяти те, за що ви не готові голосувати?, – наголосив народний депутат України.

Стосовно політичних дискусій, що зараз точаться в політикумі навколо законопроекту про Антикорупційний суд, голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» пояснив, що наразі залишається лише одна дискусійна норма, через яку поки не дійшли згоди політичні сили та міжнародні партнери.

В цілому Венеціанська комісія підтримала законопроект, висловивши лише одне зауваження – треба перевірити, щоб повноваження ради міжнародних експертів не суперечили нормам чинної Конституції України. Але в цілому ідею цього законопроекту Венеціанська комісія схвалює, про що свідчать її офіційні заяви.

Єдиним моментом, який залишається неузгодженим – це позиція МВФ. Вчора Посольство США опублікувало заяву, в якій мало місце звернення про те, щоб ми прийняли пропозицію Міжнародного Валютного Фонду, яка стосується саме наявності права вето у міжнародних експертів. Наскільки я знаю, зараз ведеться діалог саме навколо цього питання. Сподіваюсь, завтра цей діалог буде завершено, ми отримаємо кінцевий текст документу і кожен визначиться – голосувати «за» чи «проти», – пояснив політик.

В Верховну Раду надійшло подання від прем’єр-міністра на звільнення міністра фінансів України Олександра Данилюка. Ігор Артюшенко підкреслив, що прогнозувати результат розгляду цього питання доволі важко, адже зараз є більш актуальне питання – створення Антикоруппційного суду.

Стосовно права Данилюка на виступ у Верховній Раді під час розгляду проекту постанови про його звільнення, я виступаю за те, щоб надати йому таке право, бо це демократична позиція, коли людина має право висловити публічно свою позицію. Буде підтримана ця позиція, чи ні – це вже інше питання, але таке право має бути надане.

Якщо ж казати про імовірну відставку Володимира Гройсмана, то я впевнений, що завтра ми приймемо законопроект про Антикорупційний суд, і всі питання будуть зняті автоматично. По суті самої заяви прем’єра, то я вважаю, що це більше заява політика, який публічно виступає за створення Антикорупційного суду, і я підтримую таку позицію.

А от результат голосування за відставку Данилюка прогнозувати важко, адже весь політикум і сьогодні, і завтра буде зосереджений на питанні прийняття Антикорупційного суду. Я вважаю, що це рішення більш нагальне та важливе, аніж рішення по Данилюку, – зауважив Ігор Артюшенко.

Також депутат позитивно оцінив результати діяльності команди НАК «Нафтогаз», завдяки якій вдалось виграти суд у «Газпрому». За словами політика, така робота заслуговує на доволі великі премії.

Я задоволений діяльністю команди, яка зараз працює в НАК «Нафтогаз». Вважаю, що вони цілком заслужили отримані  премії, адже змогли повернути державі 4 мільярди гривень від країни-агресора. Впевнений, що лише тоді, коли я зможу своєю діяльністю повернути Україні такі гроші, я отримаю право критикувати роботу спеціалістів «Нафтогазу».

Нажаль, поки що я цього не зробив, а вони змогли зробити. Зараз вже на підтримку цього рішення суду активи «Газпрому» арештувала Великобританія, раніше арештовували Нідерланди. Тому я впевнений, хотіла б цього Росія, чи не хотіла б, але ці гроші повернуться в бюджет України.

Це дорого обходиться для бюджету? Так, але ця ситуація значна краща, ніж коли топ-менеджмент державного підприємства отримує сім тисяч гривень, натомість воно залишається збитковим та обслуговує інтереси олігарху чи окремої фінансової групи, яка збагачується за рахунок держави, – резюмував Ігор Артюшенко.

0 відгуків

Напишіть відгук

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *