За сприяння Ігоря Артюшенка запоріжці дізнаються «Історію нескорених»

Виставка «УПА. Історія нескорених» вже завоювала прихильність тисяч українців у найбільших містах. Експозиція представляє собою фотографії, архівні документи, листівки повстанців, підпільну літературу та інші експонати, які дозволять краще пізнати історію та сутність українського повстанського руху. Виставка є спільним проектом Служби безпеки України та Українського інституту національної пам’яті. Авторами виставки є співробіники Центру досліджень визвольного руху: Володимир В’ятрович, директор ЦДВР, Роман Грицьків, Ігор Дерев’яний, Руслан Забілий, Петро Содоль.

З 13 жовтня виставку зможуть побачити і запоріжці – за сприяння народного депутата України, голови ЗТО «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігоря Артюшенка була виготовлена копія експозиції. Він зазначив, що подібні виставки – це один з кроків по відновленню історичної справедливості.

– Довгі роки нашому народові нав’язували видуману історію та чужих героїв. Тільки з отриманням Незалежності українці змогли більше дізнатися завдяки кому, власне, ми і завдячуємо своїй свободі. В умовах, коли в країні йде гібридна війна, а російські пропагандисти роблять все для того, аби оббрехати та осквернити наше історичне надбання, вкрай важливо, щоб українці знали правду про своє минуле.

Саме діяльність УПА найбільше дискредитувалася радянською владою. В свідомості громадян вони наполегливо намагалися перетворювати воїнів-визволителів на ворогів, катів та зрадників. Настав час відновлювати історичну справедливість, – зауважив Ігор Артюшенко.

Відкриття виставки відбудеться 13 жовтня – напередодні Дня захисника України о 15.00. Експозиція розміститься в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї, після чого буде представлена в музеях області.

0 відгуків

Напишіть відгук

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *