Антикорупційний комітет підтримав ініціативу Президента скасувати обов’язок громадських активістів подавати е-декларації – Ігор Артюшенко

Вчора Комітет з питань запобігання і протидії корупції ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді підтримати у першому читанні проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об’єднань та використання міжнародної технічної допомоги» (реєстраційний номер 6674), автором якого виступив Президент України.

«Навесні цього року ми звільнили від обов’язкового електронного декларування військовослужбовців молодшого та рядового складу, оскільки вважаємо, що бійці в окопах фізично не можуть подати е-декларації. Разом з тим, під е-декларування потрапили усі громадські діячі, голови та члени громадських об’єднань та рухів, які отримують іноземну грантову допомогу, місцеві громадські організації. Ці норми викликали заперечення у частини громадянського суспільства і тому, за ініціативи Президента, була створена робоча група, яка напрацювала проект закону», – повідомив член комітету, народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Ігор Артюшенко.

2017-12-06-AE__3138-resized

За словами народного депутата, законопроект 6674 пропонує скасувати обов’язок подавати декларацію активістами, які отримують кошти в рамках реалізації в Україні технічної іноземної допомоги у сфері запобігання і протидії корупції і тому подібне: «Це компромісна пропозиція, яку фракція БПП повністю підтримує. Разом з тим, встановлюється кримінальна відповідальність членів Національного агентства запобігання і протидії корупції за розголошення Головою чи членом Національного агентства з питань запобігання корупції інформації з обмеженим доступом, отриманої у зв’язку із виконанням ними службових обов’язків. Суб’єкти декларування та члени їх сімей, які є нерезидентами, звільняються від обов’язку звітувати про суттєві зміни в майновому стані».

«Таким чином, президентський проект закону прибирає усі норми, через які частина громадянського суспільства вважала, що закон обмежував їх права та антикорупційну діяльність. Сподіваюсь, що ініціативи Голови держави будуть підтримані сесійною залою парламенту», – заявив Ігор Артюшенко.