Депутат вимагає розслідувати недбалість чиновників, через яку багатодітна родина лишається без житла

Народний обранець Ігор Артюшенко надіслав генпрокурору Віктору Шокіну та міністру регіонального розвитку Геннадію Зубку депутатський запит, щодо ознак кримінальних правопорушень посадових осіб, порушення права на інформацію та житлових прав багатодітних сімей.

Як зазначив парламентар, до нього звернулась багатодітна сім’я Юрія та Людмили Надток, які мають семеро дітей, з питанням щодо маніпуляції нежитловим приміщенням комунальної власності з боку посадових осіб виконкому Запорізької міської ради під час вирішення питання про надання їхній родині житла.

Вищезазначена сім’я з 2007 року перебуває на квартирному обліку в районній адміністрації Запорізької міськради по Ленінському району та внесена до пільгового списку осіб, які мають право на позачергове одержання житла.

Враховуючи складні умови проживання, виконком письмово повідомив багатодітну родину про те, що буде вишукувати можливість поліпшити житлові умови, виділивши нежитлове приміщення для його реконструкції під житло за власні кошти сім’ї.

Таким нежитловим приміщенням повинен був стати помешкання на вулиці Історична 39.

Згідно з висновком департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради переведення нежитлових приміщень в будинку № 39 по вулиці Історичній під житлову квартиру до житлового фонду та реконструкцію їх під житлову квартиру є технічно можливим.

Разом з цим, у 2014 році, після виконання всіх умов для прийняття позитивного рішення з невідомих причин сім’ю було повідомлено про те, що законодавством України не передбачений порядок переведення нежитлових приміщень під житлові квартири.

«Чиновники міської ради проявили відверту недбалість, зазначивши спочатку, що родина може отримати житло і навіть вказавши на саме приміщення, а згодом відмовивши, говорячи про відсутність законодавчого механізму. Подібна некомпетентність понесла за собою збитки багатодітної української родини, яка врешті-решт лишилась без помешкання. Люди витратили кошти, а головне – втратили надію, бо міська влада роками задурювала їм голову. Подібні дії зі сторони міських чиновників не можуть лишатись поза увагою силових органів», – зазначив Ігор Артюшенко. 

Народний депутат виступив з вимогою до Генпрокуратури вжити передбачених законодавством заходів для оцінки дій посадових осіб виконкому міської ради з питання належного виконання своїх посадових обов’язків під час розгляду житлового питання родини Юрія Надтоки.

Разом з тим Ігор Артюшенко звернувся до міністра регіонального розвитку з вимогою повідомити детальний порядок переведення нежитлових приміщень до складу житлового фонду, а також чи можлива його реалізація родиною Юрія і Людмили Надток у вищезазначеній ситуації.

_20150430_11490107_20150430_11493104_20150430_11495700