Для українців стало більше доступних ліків

В 2018 році фінансування урядової програми «Доступні ліки» збільшилося на 40 %, також на 20 % розширений перелік препаратів. Таким чином безкоштовно або з невеликою доплатою українці можуть отримати 239 препаратів від хронічних захворювань (в 2017 році таких найменувань було 198).
– Фінансування програми в цьому році ми збільшили до 1 млрд грн. 47 препаратів з оновленого переліку можна отримати в аптеці безкоштовно за рецептом лікаря. Їх вартість повністю компенсує держава. До програми включені препарати 48 виробників: 30 іноземних та 18 українських, – зазначив Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман.
Програма «Доступні ліки» стартувала в квітні минулого року. За цей час держава відшкодувала вартість ліків від хронічних захворювань за майже 14 мільйонами рецептів на загальну суму понад 600 млн грн.

Впровадження нововведень підтримав народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Солідарність – Блок Петра Порошенка» Ігор Артюшенко.

– Програму «Доступні ліки» вважаю справжнім проривом, адже вона робить медичні препарати доступними для всіх категорій населення. А це – головна мета будь-яких реформ у сфері охорони здоров’я.

Перед впровадженням нововведень фахівці Міністерства охорони здоров’я порівняли ціни на діючі речовини препаратів, які потрапляють під дію програми в п’яти європейських країнах – Польщі, Угорщини, Чехії Словаччини та Латвії. Вартість лікарського засобу в Україні та ціну, яку повністю відшкодовує держава в рамках програми, Уряд встановлював на основі середньої ціни за добову дозу в цих країнах.

Програма поширюється на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету II типу і бронхіальної астми. При цьому інші програми відшкодування, які, наприклад, діють на інсуліни, продовжувати працювати, – наголосив Ігор Артюшенко.

Для того, щоб отримати препарати за програмою «Доступні ліки» потрібно звернутися до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини та прийти з ним в аптеку.

Важливо: препарати можна отримати тільки в аптеках які беруть участь в програмі – наразі в Україні таких налічується понад двох тисяч. Більше сотні з них – в Запорізькій області.