До Верховної Ради подано законопроект щодо спрощення процедури отримання дозвільної документації

Народний депутат України Ігор Артюшенко відправив на розгляд до парламенту законопроект, метою якого є спрощення процедури видачі документів дозвільного характеру для суб’єктів господарювання.

Даний проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо спрощення процедури отримання дозвільних документів та посилення відповідальності посадових осіб у сфері дозвільної системи)» розробили представники центру ініціативної законотворчості організації «Українська справа».

«На сьогоднішній день дуже поширеною є проблема, коли працівники дозвільних органів зловживають своїм службовим становищем та неодноразово відмовляють у видачі необхідних документів, не надаючи вичерпного переліку недоліків у документах, відмовляючи з підстав, які не мають суттєвого значення для видачі документу дозвільного характеру. Це перешкоджає суб’єктам господарювання здійснювати своє право на зайняття підприємницькою діяльністю, яке передбачено Конституцією України», – йдеться в проекті Закону.

У документі пропонується зобов’язати дозвільні органи надавати вичерпний перелік недоліків у документах, що надаються для отримання відповідних дозволів для суб’єктів господарювання, ввести адміністративну відповідальність за безпідставне анулювання документів дозвільного характеру та ввести інститут звітності про дотримання дозвільними органами строків видачі необхідних документів.

«Законопроект має на меті спрощення отримання дозвільних документів суб’єктами господарювання, зменшити кількість неправомірних відмов у видачі дозвільних паперів та зловживань службовим становищем, забезпечити відкритість процесу їх отримання та посилити відповідальність посадових осіб в цьому напрямку», – зазначив Ігор Артюшенко.

Парламентар наголосив, що прийняття даного проекту Закону не тільки спростить процедуру отримання дозволів, а й сприятиме боротьбі з корупцією в цій сфері.