Факти кримінальних правопорушень на КП «Водоканал» мають бути перевірені, а винні притягнуті до відповідальності

Народний депутат України Ігор Артюшенко подав до правоохоронних органів Запорізької області депутатський запит в якому перераховано факти, що можуть свідчити про наявність ознак кримінальних правопорушень та службової недбалості директора КП «Водоканал» Михайла Клюєва. Парламентар просить силовиків здійснити перевірку наведених фактів порушень та притягнути винних осіб до відповідальності.

Зокрема, в документі йдеться про зростання дебіторської заборгованості на 1053 тисячі гривень в період з травня по серпень 2014 року, в тому числі за рахунок росту заборгованості за товари, роботи та послуги на 2590 тисяч гривень.

Інакше кажучи, комунальне підприємство авансувало свої потреби за рахунок грошових надходжень майбутніх періодів.

Подібна практика постійного залучення авансів промислових споживачів призводить не до вирішення фінансових проблем КП «Водоканал», а до перенесення строку виникнення фінансової неспроможності підприємства на майбутнє.

При цьому Ігор Артюшенко заявив, що спонукання великих споживачів до внесення передплати, яка не передбачена діючими договорами на надання послуг, має ознаки зловживання КП «Водоканал» монопольним становищем на ринку і може свідчити про отримання неправомірної вигоди.

Також у зверненні йдеться про те, що через відсутність системної роботи щодо зниження показників понаднормативних втрат на підприємстві та через непрофесійні дії керівництва КП «Водоканал» недоотримало близько 22 мільйонів гривень.

–  За роки діяльності міської влади на чолі з Олександром Сіном, комунальна сфера Запоріжжя доведена до фактичного коллапсу, через недбальство та відверто злочинні корупційні дії чиновників, керівників комунальних підприємств та особисто міського голови. Кошти, які сплачує населення за послуги ЖКГ йшли не на потреби господарства, а у кишені цих корупціонерів та “смотрящего” від банди Януковича. Саме тому Майдан вимагав відставки міського голови Сіна та розпуску міської ради, де дві третини мають справжні або “перефарбовані” регіонали.

На жаль, не дивлячись на перемогу Революції Гідності в Києві, до Запоріжжя вона так і не дійшла. І всі ті, хто несе відповідальність за розвал міського господарства – лишаються на  своїх посадах. А тому і досі продовжують діяти всі корупційні схеми режиму Януковича. Виявлені факти, наведені у запиті,  – це черговий доказ того, що від заміни власне директора КП особливо нічого не зміниться, бо треба прибрати ляльковода  –  мера міста Олександра Сіна, а не тільки його ляльок, – зазначив Ігор Артюшенко в своєму коментарі.

Депутатський запит ст. 1Депутатський запит ст.2Депутатський запит ст.3Депутатський запит ст.4