Голова СБУ Валентин Наливайченко має взяти під особистий контроль розслідування фактів зв’язку запорізького мера з терористом ДНР «Алабаєм»

Народний депутат України Ігор Артюшенко подав депутатський запит до голови Служби безпеки України Валентина Наливайченка, в якому вимагає взяти під особистий контроль розслідування фактів, що вказують на тісні взаємовідносини запорізького мера Олександра Сіна та командира одного з терористичних угруповань так званої ДНР Володимира Новікова (позивний «Алабай»). В разі підтвердження даних фактів, парламентар вимагає звернутись до суду з клопотанням про негайне відсторонення Сіна від займаної посади.

Зокрема Ігор Артюшенко наводить неспростовний факт, коли командир бригади «Троя», терористичної організації «ДНР» Володимир Новіков, публічно закликає запоріжців підтримувати мера Сіна, та вихваляється давнім знайомством з міським головою Запоріжжя. Відповідне відео з інтерв’ю «Алабая» поширив народний депутат України від «Радикальної партії» Ігор Мосійчук (https://www.youtube.com/watch?v=5glJ4nY4iAU).

Окрім того, Артюшенко нагадав про факт, коли 28 грудня 2014 року на вхідних дверях офісу партії Петра Порошенка в Запоріжжі за адресою проспект Леніна 193, з’явилася об’ява: «Внимание! Объект скоро будет заминирован и взорван!!! С уважением, командир запорожского ополчения «Алабай».

«Взаємовідносини Олександра Сіна з терористом «Алабаєм» підривають авторитет влади та завдають шкоди суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності і державній, економічній та інформаційній безпеці України. В разі підтвердження факту надання Олександром Сіном будь-якої допомоги Володимиру Новікову в проведенні підривної діяльності проти України – дії діючого міського голови  Запоріжжя мають кваліфікуватися за відповідними статтями Кримінального кодексу України», – наголосив Артюшенко.