Ігор Артюшенко: «9 мільйонів гривень від продажу бронзового Леніна мають стати зимовим одягом та оснащенням для бійців АТО»

В зв’язку з тим, що на п’ятдесят другій сесії міської ради, яка засідатиме 10 грудня 2014 року, буде розглядатись питання демонтажу пам’ятників тоталітарної епохи в Запоріжжі, народний депутат України VIII скликання Ігор Артюшенко закликав колег в міській раді прийняти рішення про демонтаж, розпочавши в місті правову процедуру очищення від тоталітарного минулого.

– В країні, яка стрімко оновлюється, не повинно бути місця пам’ятникам тим постатям, які всю свою діяльність поклали на культивацію безправ’я, фізичного і ментального рабства, – заявив парламентар.

Також Ігор Артюшенко зазначив, що демонтаж комуністичних ідолів може матеріально допомогти в оснащенні української армії.

–  Хочу звернути увагу колег на те, що, згідно з паспортом скульптури Леніну, вона виконана з бронзи і має висоту 8,3 м. За найскромнішими підрахунками виручка від реалізації відповідної кількості бронзи як кольорового металу складе близько 9 мільйонів гривень. Ці кошти могли б стати вагомою підтримкою всім українським героям, які боронять нашу державу у війні проти агресора, – зазначив Артюшенко.

На думку народного депутата, гроші мають бути витрачені на закупівлю зимового одягу, спорядження та медикаментів для українських вояків в зоні АТО.

Також Ігор Артюшенко наголосив на тому, що реалізація коштів від демонтованого в майбутньому пам’ятника, має відбуватись під контролем волонтерів, так як прозорість закупівель під керівництвом нинішнього мера Олександра Сіна є дуже сумнівною і не викликає довіри у громади міста.

Звернення до ЗМР щодо пам'ятників