Ігор Артюшенко: «Абонплата за газ має бути, але ціна не повинна збільшуватись»

«В Україні повинна бути абонплата за газ, але вона має підпадати під субсидіювання», – про це заявив народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Ігор Артюшенко в ефірі каналу 112.

Нардеп обговорив з журналістами скасування рішення НКРЕКП про введення абонплати за газ.

– Ще в 2015 році був прийнятий закон про ринок природного газу, за який проголосували всі демократичні політичні сили. Логіка – ми відкриваємо ринок газу і прибираємо монополію.

Закон передбачає чітке розділення двох складових – транспортування і самого газу. Це було потрібно для того, аби завести нових постачальників, які можуть скласти конкуренцію. А по законам економіки при конкуренції буде падати ціна.

Нажаль НКРЕ десь помилилися в формулі. Абонплата має бути, але ми тоді маємо включити ще один момент – є затверджена урядом ціна, тому коли ми вводимо абонплату ціна не повинна збільшуватись. Попри це, вона повинна підпадати під субсидіювання.

На час, доки спеціалісти розбиратимуться в цих нюансах, взята пауза. Але я переконаний в тому, що абонплата за газ повернеться, – зауважив народний депутат.

Нагадаємо, національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг скасувала своє рішення про введення абонплати за газ. Як повідомили у відомстві, такі заходи були вжиті для того, аби уникнути збільшення витрат споживачів на послугу.

Комісія обіцяла доопрацювати своє рішення та провести додаткові консультації з Кабінетом міністрів щодо збільшення субсидій на послуги з транспортування та розподілу газу.

Попереднє рішення НКРЕКУ передбачало сплату за газ за двома тарифами: за паливо як за товар і ще плюс абонплату на утримання газорозподільних мереж незалежно від обсягів споживання.