Ігор Артюшенко: Більшість українців не знають, як називався Майдан Незалежності до 91-го року

Про це  народний депутат заявив в ефірі «Вечірнього прайму» на каналі 112.
Парламентар обговорив з журналістами декомунізаційні питання. Однією з тем став намір декомунізувати монумент Батьківщина-мати в Києві. Як заявив директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, з щита скульптури хочуть зрізати герб СРСР.

Народний депутат зазначив, що він повністю підтримує виконання закону.

– Насправді дивно чути і дізнаватись, що в Києві декомунізація не завершена. В Запоріжжі  цей процес закінчили ще два роки тому в лютому. І я скажу, що більша частина запоріжців вже не пам’ятають, де що стояло, і що як раніше називалося.

Це лише здається, що декомунізація є болючим питанням.

Є діюче законодавство – український народ в 2014 році обрав Верховну Раду, яка прийняла декомунізаційні закони, тому для мене дивно, чому вони досі не виконані.

На мою думку з комунізмом потрібно вже давно боротись і не тільки в пам’ятниках і вулицях, а й в головах. Поки ми не відкрили ринок землі – це комунізм в головах, поки у нас три тисячі державних підприємств, які збиткові і корупційні – це комунізм в головах, поки ми від політикуму очікуємо патерналістського відношення до народу, а не відношення, як в розвиненому громадянському суспільстві – це також комунізм в головах.
Щодо методів. На моє глибоке переконання комуністичний режим такий само злочинний як і нацистський і фашистський режими, тому методи боротьби з подібними режимами мають бути виключно подібними. Інше питання – якщо б декомунізацію зробили в 91-му ми б з вами про це не говорили б взагалі, адже сьогодні більшість українців і  не пам’ятає як називався Майдан Незалежності до 1991 року, – сказав політик.

В ході ефіру також підняли економічні теми.

Кабінет Міністрів України прийняв рішення про створення Експортно-кредитного агентства та затвердив його установчі документи. Як повідомляють на порталі відомства, Експортно-кредитне агентство сприятиме переходу України від сировинного експорту до експорту товарів і послуг з доданою вартістю. Після запуску агентство здійснюватиме страхування, перестрахування і надання гарантій за договорами, які забезпечують розвиток експорту. Воно також братиме участь у виконанні програм часткової компенсації відсоткової ставки за експортним кредитом і надаватиме консультації експортерам.

Ігор Артюшенко висловився на підтримку ініціативи Уряду. За його словами, сьогодні Кабмін шукає шляхи для економічного розвитку країни.
– Я вітаю таке рішення, тому що ми повинні шукати шляхи, яким чином піднімати ВВП в нашій країні. Було б гірше, якщо б Кабмін не давав своїх жодних рецептів як він вбачає розвинену українську економіку. Якби він цих рекомендацій не давав, його б треба було гнати в шию. Уряд пропонує свої ідеї, тому давайте подивимось через півроку на ці заяви – чи воно запрацювало, чи не запрацювало, а якщо запрацювало, то що конкретно воно дало, і тоді будемо обговорювати ефективність цієї ідеї.
Жодна країна за день не ставала успішною, і багато хто дуже довго йшов до успішності, але так і не прийшов. Це важкий шлях і треба використовувати всі можливості, для того, щоб Україна стала тією країною, в якій би всі хотіли жити, – підсумував народний депутат.