Ігор Артюшенко дав інтерв’ю в кулуарах Верховної Ради

Народний депутат обговорив події пленарного тижня в ефірі телеканалу «Рада».

Першою темою став проект закону про створення в Україні нової інституції «бізнес-омбудсмен».
Законопроект «Про установу бізнес-омбудсмена» підготовлено з метою сприяння прозорості діяльності органів державної влади, а також суб’єктів господарювання, що перебувають у сфері їх управління та попередження їх недобросовісної поведінки? – йдеться в пояснювальній записці.

Ігор Артюшенко заявив, що підтримує створення нової інституції, але з деякими правками.

Якщо б ми жили в ідеальній державі я б погодився з тим, що нам не потрібен омбудсмен, бо насправді влада має бути з бізнесом, влада має підтримувати інтереси підприємців адже вони наповнюють український бюджет.
Але насправді є ті реалії, які ми маємо, і вони не ідеальні. На сьогоднішній момент створення інституції бізнес-омбудсмена, тобто фактично третейського судді, який би вирішував дискусійні питання між правоохоронними органами і підприємцями, я вважаю доречними. Але є застереження.
В законопроекті, який стоїть на розгляді, пропонується недоторканність бізнес-омбудсмена і я вважаю це не логічним. Ми якраз рухаємося шляхом відміни недоторканності як такої в принципі, але при цьому чомусь створюємо інституцію, в якій також є недоторканність, – зауважив нардеп.

Далі учасники діалогу перейшли до відносин між Україною та Російською Федерацією.

Насамперед вважаю кроком здорового глузду не визнавати вибори в Росії, а тим паче в окупованому Криму. Всі добре розуміють, що демократичних прозорих виборів в Росії не відбулось.

Щодо стосунків. Вважаю, поки здійснюється російська агресія, поки російський окупант топче українську землю, важко говорити щось про налагодження дипломатичних стосунків чи стосунків в принципі. Це з одного боку.
З іншого боку, залишається  близька двох мільйонів українців, які працюють на території Російської Федерації, там є українські заручники, яких насильно утримують в російських в’язницях, тому все одно якийсь діалог є, і ми вимушені на нього йти, – сказав Ігор Артюшенко.

Наприкінці обговорили діяльність народної депутатки Надії Савченко та перспективу зняття з неї депутатської недоторканності.

15 березня  Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив про намір внести подання на притягнення до відповідальності, затримання і арешт народного депутата Надії Савченко через підозру в підготовці теракту в парламенті.

Надія Савченко під час брифінгу фактично визнала, що вона планувала теракти, проводила відповідну роботу. Тому для мене питання одне – або вона психічно хвора, або вона працює на Росію, або вона працює на Росію і при цьому психічно хвора. Я і наша фракція будемо голосувати в будь якому разі за зняття депутатської недоторканності і притягнення до кримінальної відповідальності, – висловив позицію Ігор Артюшенко.