Ігор Артюшенко: Дострокові вибори внесуть політичну нестабільність

Про це народний депутат заявив в ранковому ефірі каналу 112.
Ігор Артюшенко обговорив з журналістами перспективи дострокових парламентських виборів. Ця тема стала однією з головних політичних інтриг в українських ЗМІ, зокрема, в деяких виданнях йшла мова про вірогідність проведення виборів в серпні цього року.
На думку парламентаря, цей процес вигідний окремим політичним групам, які методом дострокових виборів хочуть забезпечити собі депутатські преференції ще на п’ять років.

– Є група осіб, яких я назвав «класичні мажоритарники», які по двадцять років сидять в Парламенті і дуже не хочуть міняти виборчі закони, тому що для них потім буде конкретна проблема знову переобратись. Що вони можуть зробити? Вони можуть якимось чином загітувати, переконати, тобто спланувати якісь дії на те, щоб провести дострокові вибори. А згідно українського законодавства за рік до виборів міняти виборче законодавство не можна. І таким чином хитро вийти з цієї ситуації –  не приймати виборчий закон, убезпечити себе і сісти в крісло ще на п’ять років, – сказав депутат.

Ігор Артюшенко зазначив, що у обраного Парламенту є конкретний термін для того, щоб продемонструвати свою ефективність виборцям.

– В нас є Парламент який зайшов в кінці 2014 року зі своїм планом, я б назвав це ремонтом. І  цей ремонт має закінчитися восени 2019 року, коли політики вийдуть до людей і продемонструють, що їм вдалося зробити, а що ні. Після чого виборець зробить висновки. Відомо, що поки відбувається процес ремонту в квартирі нових орендарів туди не запрошують.

На сьогоднішній день проведення дочасних виборів окрім як убезпечення політичного майбутнього перерахованим вище групам, нічого не дасть. Навпаки, внесе політичну нестабільність, – наголосив народний обранець.
В ході ефіру учасники підняли тему дисципліни в українському парламенті. Ігор Артюшенко висловився щодо порушення регламенту народними обранцями.

– Ми це бачимо на прикладі голосування за реформи. Є багато груп, які не хочуть голосувати в принципі коли від кожного голосу залежить, чи пройде конкретний закон, чи ні,

Щодо кнопкодавства – це вже питання до Генеральної прокуратури. Є чітка норма Конституції, що голосування за іншу людину є порушенням. Або міняйте Конституцію, що можна голосувати за когось, або давайте притягувати колег до кримінальної відповідальності. – зазначив нардеп.

Парламентар зауважив, що змінити ситуацію з порушеннями краще за все вийде у виборців. Розмислюючи над тим, кому віддати свій голос, українці мають враховувати ставлення депутата до своїх обов’язків – чи був обранець помічений в кнопкодавстві, скільки засідань він пропустив, чи з поважних причин був відсутній на голосуванні.

Адже щоб не було порушень просто не треба порушників допускати до зали, – підсумував депутат.

 

Повну версію ефіру дивіться за посиланням: https://112.ua/video/igor-artyushenko-narodnyy-deputat-gost-112-ukraina-02032018-263428.html