Ігор Артюшенко: Голова Антикорупційного комітету Єгор Соболєв вкотре зриває засідання комітету

Про це після засідання Комітету з питань протидії та запобігання Корупції в коментарі прес-службі фракції повідомив народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко. Нардеп прокоментував неформальний виступ під час перерви засідання Комітету Ганни Соломатіної щодо нібито порушень роботи НАЗК в перевірці електронних декларацій.

– На засіданні Комітету група народних депутатів виступила з пропозицією заслухати пані Соломатіну і розглядати це питання першим, а не 39.

Це добре, що людина хоче висловитись і заявити публічно на камери свою думку, але це питання не вирішує Комітет. Однак НАБУ вже розпочало перевірку, порушені кримінальні справи, тому ми, як Комітет, спочатку мали почути думку правоохоронних органів, а потім говорити про публічні заяви. Цей момент став зіткненням, після чого Єгор Соболєв закрив засідання і заблокував роботу нашого Антикорупційного Комітету, – сказав Артюшенко.

2017-11-15-AE__6322-resized-e1510761929129-1170x350

Народний депутат наголосив на тому, що Голова Комітету всупереч регламенту Комітету спеціально створив умови для пані Соломатіної, щоб вона виступила перед ЗМІ у приміщенні комітету. Таким чином, на переконання Ігоря Артюшенка, Голова Комітету з питань запобігання та протидії корупції зловживає своєю посадою в інтересах однієї зі сторін конфлікту.

– Голова Антикорупційного комітету Єгор Соболєв вкотре зриває засідання комітету та зловживає своєю посадою в інтересах однієї зі сторін конфлікту!

Знову дві години говорили ні про що, не був затверджений порядок денний, бо голова Комітету не ставив пропозиції ряду народних депутатів, зокрема, різних фракцій –  Мельничука, Берези, Дунаєва. Депутати пропонували свої пропозиції до порядку денного, але, як і минулі рази, це не ставилось на голосування. Це порушення регламенту роботи Комітету!

У народного депутата Івана Мельничука була пропозиція провести спільне засідання нашого Комітету та Комітету з правоохоронної діяльності, виходячи з напруги, яка є сьогодні в суспільстві, бо люди не розбираються, що відбувається з антикорупційними органами, які, замість того, щоб ловити корупціонерів, займаються з’ясуванням, хто з них кращий чи гірший. Давайте запросимо всіх представників правоохоронних органів від ГПУ, МВС та НАБУ і НАЗК для того, щоб розібратися в ситуації. На жаль, ця та інші пропозиції не були підтримані та не поставлені на голосування. На мою думку, голова Комітету бачить, що для його ідей не вистачає голосів, і просто не ставить альтернативні точки зору на голосування. Тим самим робота блокується. Але насправді роботу блокує сам  Єгор Соболєв.

Ігор Артюшенко наголосив на необхідності вжиття заходів щодо ситуації в Комітеті.

Потрібно завтра направити від народних депутатів звернення на Регламентний Комітет щодо того, що відбувається в Антикорупційному Комітеті, бо це вже не вперше порушується Регламент. А ті народні депутати, які підтримують пропозицію щодо спільного засідання двох Комітетів, мають звернутися до нашого Комітету та Комітету правоохоронної діяльності з пропозицією провести спільне засідання. Сподіваємось, що Комітети погодяться, бо сьогодні через блокування роботи нашого комітету, ми це рішення прийняти не змогли, – сказав нардеп.