Ігор Артюшенко ініціює введення 20-відсоткового збору з організацій концертів артистів, які гастролюють у Росії

Народний депутат разом з десятьма колегами зареєстрував відповідний законопроект.
Парламентарі пропонують запровадити гастрольний збір, який сплачуватимуть організатори гастрольних заходів, учасники яких  внесені до Реєстру осіб, що проводять гастрольно-концертну діяльність на території держави-агресора та/або на тимчасово окупованій території України. Об’єктом оподаткування має стати 20% виручки від реалізації квитків.

 
– В сучасних умовах гібридної агресії єдиною адекватною відповіддю може бути тільки гібридна оборона. Тобто гідна відсіч не тільки у військовій площині, а і у економічній, інформаційній та ідеологічній сферах.

Бо спочатку перемагають у головах, а вже потім на полі бою.

Тому ті, хто кажуть, що мистецтво може бути поза політикою – це або дурні, або популісти. В часи гібридної війни саме воно стає потужною зброєю впливу, і кремлівські окупанти активно її використовують.

В жовтні ми прийняли законопроект, що зобов’язує організаторів виступів співочих пропагандистів повідомляти СБУ про свої наміри. Далі правоохоронці повинні з’ясувати, чи матиме артист право в’їхати в країну і чи не несуть його дії ознак пропаганди агресора.

Забороняти гастролювати в країні-агресорі ми не в праві, в цьому випадку мова йде вже про особисту відповідальність і мораль. Якщо артист не гребує розважати окупантів, тоді нехай робить це з користю не тільки для власної кишені, але й для країни, громадянином якій він ще є. Закон передбачає надходження 20 % від виручки до державного бюджету України, – зазначив Ігор Артюшенко.

 

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо гастрольного збору № 8087 був зареєстрований 1  березня.

Автори документа – народні депутати Ігор Артюшенко, Сергій Рудик, Олег Медуниця, Ігор Лапін, Юрій Тимошенко, Михайло Бондар, Іван Крулько, Василь Амельченко, Павло Кишкар, Михайло Головко та Ганна Гопко.