Ігор Артюшенко: майбутнє України – за молоддю, і інакше ніяк

Сьогодні у кулуарах Верховної Ради України народний депутат Ігор Артюшенко розказав про основні питання, які стояли на сьогоднішньому порядку денному, а також про ті рішення, які парламентарі мають прийняти завтра. Варто зазначити, що саме завтра в сесійну залу буде винесено одразу цілий ряд знакових законодавчих ініціатив.

Щоправда, парламентар зазначив, що в сесійній залі його колеги по середах працюють лише до 14:00, через що нерідко виникають проблеми з результативними голосуваннями.

Дійсно, дуже часто ми ставимось до порядку денного по середах доволі скептично, адже далеко не всі нардепи знаходяться в сесійній залі. Але це питання, передусім, до тих, хто не ходить, а також до тих, хто голосує за депутатів, які згодом не ходять на засідання, – підкреслив Ігор Артюшенко.

Також парламентар висловив сподівання, що його колеги підтримають питання встановлення іменних стипендій Верховної Ради для талановитих студентів, а також підвищення їх рівня.

Регламентовано збільшення іменних стипендій близько на 20 відсотків, якщо Верховна Рада проголосує за це рішення. Для бакалаврів стипендія становитиме 2100 гривень, а для магістрів – 2700 гривень.

Чи потрібно це робити? Звичайно так. Я більше скажу, що стимул повинен бути ще більшим, адже талановита молодь, яка займається наукою і бачить в цьому свій розвиток, звичайно, не може приділяти більше уваги якійсь іншій робот і заробляти в іншому місці. Тому я однозначно за таку пропозицію і сподіваюсь, що всі так само проголосують «за». Адже майбутнє України – за молоддю, і інакше ніяк, – зауважив парламентар.

Щодо норми законодавства, якою депутати можуть пом’якшити покарання для деяких злочинців, Ігор Артюшенко підкреслив, що на злочин штовхає не стільки м’якість покарання, скільки відсутність його невідворотності. Відповідно, наближення до європейських норм та гуманізація законодавства України – це цілком потрібний і виважений крок.

Якщо говорити не емоціями, а наукою, то для вчинення злочину мають бути три умови: мотивація, можливість його вчинити і можливість уникнути покарання. Тобто якщо б будь-який злочинець знав, що за конкретний злочин його прийдуть і посадять, то чи за це дадуть п’ять, чи сім років ув’язнення – ролі не грає

Тому я вважаю, що ми цілком правильно узгоджуємо наше законодавство з цивілізованим законодавством Європейського союзу, а для того, щоб не було злочинності треба, щоб трошки краще працювали правоохоронні органи, – вважає Голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Наприкінці спілкування в кулуарах Ради парламентар засудив фейкові вибори у так званих ЛДНР та зазначив, що подібні ініціативи Кремля не матимуть нічого спільного з демократичними процедурами, а є лише спробою агресора легалізувати власних ватажків на певних фейкових посадах.

Навіть якщо щось буде відбуватись на тих територіях з табличкою «вибори», то ми точно знаємо, що це лише гарна картинка та спроба російського окупанта хоч якимось чином легітимізувати ту владу, яку вони сформували там в ручному режимі, по дзвінку.

Це ніяк не позначиться на Мінському процесі. Росія завжди нас переконує в тому, що переговори мають вестись с представниками цих псевдореспублік, щоб дати можливість сказати РФ, що їх там нема. Вони це будуть робити, але кожен свідомий український громадянин та політик чітко розуміє, для чого це робиться. Ніяких реальних змін від цих «виборів» точно не відбудеться, – резюмував Ігор Артюшенко.