Ігор Артюшенко: Моя позиція – Антикорупційний суд треба створювати

Про це народний депутат заявив в ефірі каналу «Еспресо».

23 травня депутати Верховної Ради України почали розгляд законопроекту про Вищий антикорупційний суд.  Народні обранці внесли в документ 1927 правок, таким чином розгляд законопроекту продовжується по сьогодні.

Народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко наголосив, що ймовірно остаточний розгляд відбудеться вже в цей четвер. Парламентар впевнений, що представники всіх політичних сил вже визначилися зі своєю позицією.

Сказати хто і як буде голосувати можна виключно умовно, бо ще йде розгляд правок і я сподіваюся, що в четвер ми завершимо цей процес як я його називаю «законодавчого спаму», бо ми ж розуміємо, що дві тисячі правок це позиціонування колег та затягування часу .

Щодо власне голосувань – практично всі політичні сили вже висловились – чи будуть вони підтримувати законопроект. Але я переконаний в тому, що коли пройде чи не пройде остання правка, тоді всі фракції будуть приймати остаточне рішення, бо треба розуміти остаточний текст, який виносять на голосування.

Основний момент, який залишився невизначеним – чи має Міжнародна рада експертів визначальне право чи право вето на відбір суддів. Суперечка точиться в тому контексті, що Венеційська комісія вже погодилась з редакцією, що цього права експерти не мають, а разом з тим МВФ наголошує на цій позиції. Загрозу колеги бачать в тому, що через цю правку ймовірно для деяких політичних сил, в першу чергу для Опоблоку, з’явиться підстава, щоб якимись методами блокувати добір суддів і впровадження закону в цілому.

Моя особиста позиція – звичайно, суд треба створювати, треба голосувати «за» і я буду це робити, – підсумував Ігор Артюшенко.

Повна версія ефіру за посиланням: https://goo.gl/FyEcCk