Ігор Артюшенко: Ми прибираємо несправедливість щодо гендерної ситуації в армії

Сьогодні на засіданні Верховної Ради України депутати прийняли низку важливих законопроектів, які стосуються Збройних Сил України. Серед них –  Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях”.

Згідно нововведенню, жінки і чоловіки на рівних виконують військовий обов’язок, тобто жінок зможуть приймати в добровільному порядку на строкову службу або на контракт, зараховувати в резерв.

Законопроект підтримали 247 депутатів.

В інтерв’ю телеканалу «Рада» народний депутат України голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко наголосив, що прийнятий законопроект прибирає несправедливість, щодо гендерної ситуації в армії та наближає наші Збройні сили до стандартів НАТО.

Сьогоднішній день здебільшого був присвячений питанням військової служби в українській армії, що я вважаю вкрай потрібним в сучасних реаліях. Всі ці законопроекти підтримувала коаліція і я особисто голосував «за», тому що перший і головний з них законопроект якраз стосувався підвищення соціальних гарантій і соціальних стандартів для військовослужбовців, які зараз служать, або які вже відслужили. Це щодо питання їх реабілітації, медичного забезпечення, різноманітних виплат, і так далі. Тобто ми робимо черговий крок для того, щоб військовослужбовець, який захищає Україну, був забезпечений  і розумів, які в нього є права, які є пільги, після закінчення служби.

Другий момент – ми наближаємось до стандартів НАТО і прибираємо несправедливість щодо гендерної ситуації в армії. Вважаю не повинно бути так, що офіцерами не можуть бути жінки, тому що я задаюсь питанням: «а чому ні?». Якщо жінка хоче захищати українську державність, українську Незалежність, то ми маємо надати їй це право. Власне сьогодні ми за це і проголосували, і це якраз один зі стандартів НАТО, який наближатиме нас до вступу до Північноатлантичного Альянсу, – зазначив Ігор Артюшенко.

Також на сьогоднішньому засіданні депутати ухвалили нове військове вітання. Відтепер замість «Здрастуйте, товариші!» та «Бажаємо (бажаю) здоров’я!» військові вигукуватимуть: «Слава Україні!» – «Героям слава!». Ігор Артюшенко наголосив, що таким чином в країні проводиться дерадянизація військової служби.

Найголовніше і найправильніше, це те, що ми проводимо дерадянизацію служби і повертаємо історичне гасло, з яким воювали і військові Української Народної Республіки, українські підпільники. Сьогоднішнє голосування чітко показало, хто на якій позиції стоїть в Верховній Раді і хто підтримує, а хто десь ховається, дістає картки і тікає з залу, – підсумував парламентар.