Ігор Артюшенко: Настане 22 квітня і коли закінчиться яскраве політичне шоу почнеться реальна дійсність

В ефірі 5 телеканалу народний депутат України, голова ЗТО партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко обговорив питання можливого розпуску ВРУ, технології та «чорний піар» перед виборами, елементи гібридної війни на виборах.

Народний обранець висловив свою думку, щодо того хто і як планує розігнати Верховну Раду?
Є Закон, як заповіді, а є «поважні» жерці, як: Портнов, Мука, які можуть як їм зручно трактувати Закон. Наше скликання «розганяли» разів шість, я пам’ятаю ще з весни 2015 року, всі говорили, що цей склад парламенту не протримається і більше півроку. Насправді, я розумію, що окремому штабу окремого кандидата було можливо у разі його перемоги вигідно, поки народ вірить в телесеріал і шоу, як можна швидше провести вибори і тут вступають «поважні» жерці, які починають трактувати, а чи вважати час повноважень ВРУ з дня виборів, чи з дня набуття повноважень, а це різниця в місяць,зазначив парламентар.

Ігор Артюшенко прокоментував застосування чорного піару перед виборами. Зокрема, ситуацію навколо відеоролика, в якому Володимира Зеленського нібито збиває вантажівка. Національною поліцією було порушено кримінальну справу за статтею ст. 346 Кримінального кодексу України – погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча.

– За ці п’ять років, я не пам’ятаю випадків, щоб за ролики у ютубі та фейсбуці порушували кримінальні справи.  Кандидат в Президенти Зеленський не є державним діячем, він не займає жодної посади і наскільки мені відомо, не є головою жодної громадської організації чи представницьким органом влади, яким є громадські діячі в розумінні частини 1 статті 346 Кримінального Кодексу України. Тому я радив би працівникам МВС читати закон, по яким вони порушують кримінальні справи. Моральний момент інший – вони вважають за доцільне відкривати справу за невідомо ким поширений ролик. Я вважаю неправильним знімати подібні ролики в межах виборчої кампанії, але повертаючись до перших тез, нехай МВС читає закони і порушує кримінальні справи згідно Закону, а не як їм сьогодні політично вигідно,прокоментував нардеп.

В ході програми Ігор Артюшенко розповів про технології перед виборами:

З моменту появи пульту від телевізору вже тільки сам глядач обирає, який порядок денний йому дивитися. Насправді це так. Якщо людям подобається дивитися на такий сценарій розвитку передвиборчої кампанії, то він буде його дивитися. Мені не подобається сьогоднішній перебіг виборчої кампанії, бо замість відповіді на конкретні питання про міжнародну політику, про оборону, про економіку та соціальні стандарти, ми бачимо дещо інше з якимись роликами з листівками, які з’являються в ліфтах. Наша команда з самого початку хоче, щоб була предметна розмова по суті між двома кандидатами. Я маю на увазі дебати, які прописані у Законі. Натомість з іншої сторони ми отримали певні вимоги, пропозиції: я не піду сюди, давайте аналізи, на стадіон, потім мама вийшла. Вони не здають, не йдуть, постійно переносять дату. Вони розуміють, що їхньому кандидату сказати нема чого до 21 квітня, і вони не дадуть можливість фахово вийти і поговорити. Наш штаб і наш кандидат хоче предметної розмови по суті, а інший тікає,розповів Ігор Артюшенко.

Парламентар зазначив, що на цих виборах присутні елементи гібридної війни:

– Зараз ми переживаємо найдовший за останні років п’ятсот період нашої Незалежності. Інші країни з усталеною демократією, громадянським суспільством доводять, що демократія – це не тільки свободи, а й відповідальність за ці свободи. Людина розуміє, що вона вільна приймати рішення, які вона вважає правильним, на відміну від тоталітарного режиму, коли їй кажуть, що говорити. Але людина в той же час розуміє, що за це рішення потім відповідає вона, а не депутат, не мер. Завдяки суспільним зрушенням у 1991-му, 2004-му, зими 2013-2014 років ми здобули свободу і люди користуються нею. Умовно кажучи, після 21 квітня настане 22 квітня, і коли закінчиться яскраве, політичне шоу потім почнеться реальна дійсність,підсумував Ігор Артюшенко.