Ігор Артюшенко: Не бачу, щоб судді масово хотіли звільнятись. Звільняємо ми.

В програмі «Інфовечір» на 5 каналі народний депутат обговорив події пленарного тижня.

Перша тема стосувалась так званої «поправки Лозового».

У вівторок Верховна Рада відклала на невизначений термін розгляд законопроекту, що відміняє поправку нардепа Андрія Лозового в Кримінальному процесуальному кодексі. Найбільш широке обговорення документ викликав через зменшення термінів слідства.

На думку Ігоря Артюшенка окреслення термінів має активізувати правоохоронців та залишити в минулому практику умисних затягувань розслідувань недобросовісними слідчими.

– Вважаю, що мають бути розумні і чітко окреслені терміни слідства, і це не мають бути роки. Ті, хто каже, що не встигає, не справляється, завалені роботою – нехай дають дорогу більш кваліфікованим колегам,– зазначив Артюшенко

Така ж позиція у парламентаря і щодо галасу навколо судових працівників, деякі з яких скаржаться на збільшення обсягів роботи в майбутньому.

– Коли я чую, що суди завалені роботою а після правки суди взагалі не зможуть працювати і будуть завалені роботою ще більше, у мене виникає одна пропозиція – будь ласка, хто не справляється з роботою, пишіть заяву і йдіть з посади. Чомусь я чую про завалені суди останні роки три, але я не бачив жодного судді, який би написав заяву і добровільно пішов з роботи.  Взагалі, не бачу, щоб судді масово хотіли звільнятись. Звільняємо ми – за ці три роки ми через різні причини звільнили майже тисячу суддів. – сказав нардеп.

Ігор Артюшенко відзначив, що сьогодні в пріоритеті – судова реформа, яка має бути прийнята в цілому. Що ж стосується безпосередньо поправки – цілком ймовірно, що в документ ще будуть внесені зміни.

– Загальний сенс прийнятих законів полягав в тому, щоб насправді перезапустити суди, щоб судді нарешті повернули довіру громадян своїми конкретними діями. Це стояло головною задачею, тому ми голосували в цілому. Я вважаю, що загалом зміни правильні і необхідні, а результат ми побачимо тоді, коли судді пройдуть переатестацію і почнуть виносити справедливі рішення.

Питання можливо матиме обговорення, можливо будуть якісь точкові зміни щодо так званих поправок Лозового, але говорити про те, що, наприклад, не треба було приймати закони про судоустрій через окремі точності чи неточності – неправильно, – підсумував народний обранець.

Наступною темою обговорення став можливий арешт екс-голови правління НАК «Нафтогаз» Євгена Бакуліна. Очікується, що Парламент вже в четвер може розглянути подання Генерального прокурора України щодо зняття депутатської недоторканності, затримання та арешт народного депутата від «Опозиційного блоку» Бакуліна.

Ігор Артюшенко висловив позицію фракції щодо цього питання.
– Позиція нашої фракції – голосувати за усі три подання. Я переконаний, що члени фракції будуть голосувати і за зняття недоторканості, і за затримання, і за арешт. Я особисто буду голосувати за усі три подання,підсумував депутат.