Ігор Артюшенко обговорив перспективу прийняття медреформи

Учора, 8 червня, Верховна Рада прийняла законопроект №6327 про державні фінансові гарантії в медицині за основу.

Реформа буде системною, сьогодні був зроблений перший крок, –  зауважив в ефірі телеканалу ZIK під час програми «Перші про головне» голова Запорізької територіальної організації партії «Солідарність» – «Блок Петра Порошенка», народний депутат України Ігор Артюшенко. – Погано що він не був зроблений три роки тому, а ще гірше, що не у 91-му, як і багато інших подібних питань, в яких ми відстали від Польщі та країн Балтії на ці 25 років.

Крок перший – сьогоднішній – більш пояснює все-таки філософію, або ідеологію, а не говорить про деталі законопроекту. Про деталі – це якраз питання поправок до другого читання, – підкреслив народний обранець.

На питання журналістів про те, чи не змінять правки депутатів у другому читанні законопроект докорінно, Ігор Артюшенко зазначив, що правок буде чимало, проте значних метаморфоз, на думку парламентаря, проект закону не зазнає.

Народний депутат також висловив свою думку з приводу перспектив, до яких призведе втілення медичної реформи в Україні.

Я є лікарем за освітою, працював в лікарні, я прекрасно розумію ту прогнилу систему, яка існує. На сьогоднішній день та система, яка є, вигідна тільки кільком особам, або кільком сегментам – це, по-перше, головні лікарі, адміністрації лікарень – тільки ті, які не хочуть мінятися, які звикли до свого життя. У лікаря є палички, тобто ліжка-місця, на які він щороку отримує конкретне фінансування. Він зацікавлений в тому, щоб паличок було якомога більше, тоді він отримає більше грошей. Тоді ми говоримо про кількість, а не про якість.

Подібна реформа вносить конкуренцію між лікарями, між лікарнями, тому що тепер лікар буде намагатися підвищити свою кваліфікацію, вилікувати хворого, тому що тоді в нього буде більше договорів, а значить більша зарплата. Головний лікар буде не зацікавлений «статистику підганяти», щоб отримати кошти, а буде зацікавлений, щоб в цю лікарню ходили.  Тому що в нього кращі спеціалісти, – сказав Ігор Артюшенко.