Ігор Артюшенко обговорив пріоритети роботи Верховної Ради

Дискусія відбулась в ефірі програми ПолітикаUA на телеканалі Рада. Народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Ігор Артюшенко. Парламентар зауважив, що наразі головними пріоритетами в роботі є прийняття реформ, зауваживши, що це є системним процесом.

– Судова, пенсійна та медична реформи вкрай важливі, і не можна по них приймати рішення за день, за два, адже вони потребують системного рішення. На відміну від інших реформ їх можна порівняти з реформою децентралізації.

Головною перемогою першого тижня вважаю прийняття освітньої реформи, яка розписана на 10 років вперед. Ми тепер запускаємо цей маховик і будемо по рокам відслідковувати, де можливо її скоригувати.

Дуже хотілося б, щоб ми цього тижня розглянули пенсійну реформу. Тому що пенсійна реформа дає можливість повернути справедливість в пенсійну систему. Я маю на увазі, щоб відновився цей підхід – хто більше працював, більше заробляв і більше сплачував, той і більше отримував пенсію. Якщо ми приймемо реформу, підпишемо, то вже з першого жовтня можна буде підняти пенсії.

Медична реформа – це також  комплекс законопроектів. Наприклад, цього тижня розглядається законопроект, як з максимальним ефектом розподілити бюджетні гроші, передбачені для медичної галузі, – зазначив Ігор Артюшенко.

Народний депутат окреслив свою позицію щодо створення антикорупційних судів. Він зазначив, що створення нової структури потребує часу, тож сьогодні є доречним запровадження системи на базі вже існуючих інституцій.

– Нам треба створити систему, яка буде працювати і давати правильні рішення. Створити касту антикорупційних суддів неможливо за місяць. Питання в перевірці декларацій, проходженні доброчесності, професійності, громадський контроль для того, щоб не прорвались відверті антикорупційні крадії і судді, які не можуть пояснити, звідки в них триповерхові будинки і машини «Бентлі», якщо вони отримували виключно зарплату.

Потрібні люди, потрібні кадри. На сьогоднішній момент вважаю доцільним створити в системі Верховного суду окремий підрозділ, в який провести переатестацію існуючих суддів – так само, як ми робили конкурсний відбір на призначення суддів Конституційного суду. Сформувати на рівні областей ці так звані «антикорупційні суди» з суддями, які пройдуть жорна люстрації і одночасно проводити зміну системи суддівської, щоб через два-три роки в нас відкрилися повноцінні антикорупційні суди, – підсумував парламентар.

Ігор Артюшенко відзначив успіхи в роботі нинішнього уряду.

– Протягом шести кварталів йде дуже скромний, але плюсовий економічний баланс. Літак під назвою «Україна», який починаючи з 2012 року летів в прірву через зовнішні запозиченості, через тотальну корупцію і розкрадання – вже шість кварталів потихеньку йде в гору. Популісти (я навіть не хочу називати їх опозицією) бачать цей момент, вони розуміють, що якщо нам вдасться підняти цей літак вгору, вони втратять свої електоральні симпатії. Звичайно у них замість того, щоб мислити на користь національним чи то державним інтересам, виникає бажання мислити в угоду особистим інтересам. І тому вони стоять на позиції «чим гірше – тим краще». Чому я не називаю їх опозицією? На мою думку, вона повинна мати альтернативний вектор, але з позиції збереження держави наші інтереси мають співпадати. Тобто і влада, і опозиція повинні розуміти – потрібна пенсійна реформа, або зміни в медицині, якщо ситуація не влаштовує, реформування корупційних судів. Треба рухатися вперед, шукати компроміс для того, щоб запустити зміни, а не просто їх завалювати. А сьогоднішні популісти намагаються завалити процес, щоб потім голосно з трибуни кричати, що нічого не відбувається. Але воно й не буде відбуватися, якщо люди не захочуть приймати рішення, – сказав нардеп.

Також парламентар зауважив, що другий рік поспіль, але тільки вдруге за час існування Незалежної України вчасно поданий бюджет, що говорить про системну роботу. Ігор Артюшенко висловив свою позицію щодо першочерговості розподілу державних коштів.

– Моя особиста позиція як і всі ці три з половиною роки російської агресії – першочергово має бути забезпечена обороноздатність нашої країни. Оце – першочергово. На другому місці – інфраструктура, бо без інфраструктури до нас не прийдуть, ні бізнес, ні інвестиції.

Взагалі, наразі говорити про конкретну цифру бюджету недоречно, доки ми не прийняли важливі реформи, про які ми говорили, адже вони впливатимуть на видаткову частину бюджету, – підсумував Ігор Артюшенко.