Ігор Артюшенко обговорив з журналістами актуальні питання

Народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Солідарність – Блок Петра Порошенка» Ігор Артюшенко обговорив актуальні питання в ефірі одного з телеканалів.

Першою з тем, яку підняли журналісти, була ситуація навколо пікетів будівель «Сбербанку» в обласних центрах країни. Народний депутат озвучив свою думку щодо вимог активістів закрити відділення російських фінустанов на території України.

– Є дві концепції – емоційна іраціональна і логічна раціональна. Як громадянин України я переконаний, що в умовах агресії Росії вкрай нелогічно, що на території української незалежної держави існує російський бізнес, бо тим самим українські громадяни підтримуючи в тому числі банківські установи і російський бізнес спонсорують економіку держави-агресора  і конкретних росіян. Я розділяю логіку активістів, які заявляють  що не може бути в Україні банків держави-агресора.

А потім я “включаю” державного чиновника і народного депутата. В «Сбербанку» близько 11 мільярдів вкладів українських громадян депозитів. В разі закриття фінустанови треба десь взяти ті 11 мільярдів, бо інакше український народ в нас спитає: «у мене був депозит в Сбербанку, а ви його закрили.

Тут питання не тільки емоцій і правильних патріотичних відчуттів, але й питання правильної державної стратегії, – зауважив Ігор Артюшенко.

Народний депутат зазначив, що сьогодні дуже важливо проводити роботу з людьми, які продовжують робити вклад в російську економіку, тому що в цьому випадку держава стає заручником подібних ситуацій.

Також парламентар обговорив пенсійну та медичні реформи. Ігор Артюшенко зазначив, що пенсійна реформа потребує суттєвих змін, адже наразі система не працює.

– У нас мізерні пенсії, і сьогодні їх можна скоріше назвати соціальною допомогою, ніж пенсією. Коли ми будемо розглядати реформування системи ми підіймемо питання підвищення пенсій, і я впевнений, що уряд це підтримає, – сказав парламентар.

Нардеп зауважив, що в разі, якщо підійметься питання стосовно підвищення пенсійного віку він голосуватиме «проти».

– Пенсійний вік підвищувати не можна. На жаль, у нас низька тривалість життя і в разі підвищення пенсійного віку він не буде співпадати з тривалістю життя. Всупереч розповсюдженій думці,  збільшення віку не збільшить надходжень до бюджету, – підсумував Ігор Артюшенко.

Народний депутат заявив, що змін потребує і сфера охорони здоров’я. Він зазначив, що сьогодні відбувається впровадження медичних реформ, які повинні в корінь змінити заскорузлу систему .

– Наразі діє ряд прогресивних та дуже важливих державних програм. Наприклад, програма компенсації вартості ліків з держбюджету – коли кошторис країни повністю або частково відшкодовує ціну на перелік медпрепаратів. Вже сьогодні українці можуть піти до аптеки та отримати ці ліки. – зазначив нардеп.

Ігор Артюшенко також обговорив з журналістами деякі кадрові питання. Зокрема, кандидатуру на посаду голови Нацбанку України. Депутат висловив думку, що потенційний очільник НБУ має бути людиною фаховою, яка розбирається в сучасних реаліях держави. А ось на посаді міністра охорони здоров’я парламентар бачить виконуючу обов’язки міністра Уляну Супрун.