Ігор Артюшенко: «Олександр Сін має не просто піти з посади, він має сісти у в’язницю»

Народний депутат України VIII скликання Ігор Артюшенко дав оцінку невдалій спробі добитись відставки мера міста Олександра Сіна, якому запорізька громада неодноразова виказувала недовіру.

Парламентар заявив, що подібна ситуація вже складалась на початку березня, коли Олександр Сін утримався в кріслі мера за тих самих обставин.

«Дивлячись із Києва на те, що відбувалось в Запоріжжі, відчув дежавю з березневими подіями. Мер Сін ніколи не напише заяву на звільнення, якщо буде розуміти, що його можуть справді скинути. Без посади і без контролю над комунальними підприємствами міста, він не зможе платити силовикам, прокуратурі і всім можливим структурам за те, щоб на нього не заводили кримінальні справи за грабунок Запоріжжя. Піде з посади – втратить доступ до ресурсу – сяде років на вісім. І він чудово це розуміє», – зазначив Артюшенко.

Разом з тим, парламентар висловив свою думку про подальшу долю міського голови та міської ради Запоріжжя.

«Окремої відставки Сіна бути не може в принципі, вона можлива виключно з одночасним розпуском самої міськради. Розуміння цієї картинки для мене і моєї команди остаточно сформувалося влітку. Коли ми зрозуміли, що вимагання відставки мера є безперспективним, а навіть більше – несправедливим. Бо Олександр Сін має не просто піти з посади, він має сісти у в’язницю. Разом зі всіма своїми поплічниками, які грабували і грабують Запоріжжя.

І в цьому питанні якраз маємо позитивні зрушення. Кількість заведених за цей час кримінальних справ щодо міських КП, міських департаментів та управлінь зростає.

Кількість чиновників та депутатів, що перебувають на підписці, у СІЗО, або переховуються від органів також збільшується. Отже, коло звужується завдяки системній роботі», – підсумував народний обранець.

Також Ігор Артюшенко подякував голові ГУ МВС області Віктору Ольховському та керівнику СБУ області Олександру Шмітьку за професійну роботу з нейтралізації груп провокаторів, які хотіли вчинити заворушення, дискредитувавши акцію під стінами запорізької мерії.

«Знаю, що з одними переговорили і «переконали» або діяти в рамках закону, або не брати участі в акції, а інших (близько десяти осіб), затримали», – заявив Ігор Артюшенко.