Ігор Артюшенко ознайомився з результатами децентралізації в Дніпропетровській області

Здобутки реформи продемонстрували в місті Покров.

Народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко з робочим візитом відвідав Дніпропетровську область.

Представники місцевої влади розповіли парламентарю про зміни, які відбулись в місті внаслідок впровадження децентралізації. Зокрема, за два роки в Покрові модернізували об’єкти водопостачання та каналізації, повністю реконструювали центральний майдан, значну частину центральних вулиць і доріг. Фактично створено з нуля один парк і реконструйовано інший.

Але головним здобутком в Покрові вважають модернізацію енергетичної інфраструктури. В місті відмовилися від центрального опалення і поступово переводять інфраструктуру на локальне опалення. Наразі на новій системі знаходяться всі соціальні об’єкти та частина багатоповерхівок.

Зміни вдалося впровадити за короткий проміжок часу – підтвердження фінансування на реформу ЖКГ було отримане в кінці липня 2016-го року, коли сесія Дніпропетровської обласної ради виділила гроші у вигляді субвенції на реалізацію програми децентралізації. А фактичні роботи зі встановлення конвекторів та будівництва котелень стартували вже восени того ж року. Слід зазначити, що витрати бюджету міста для проекту були мінімальні, адже значну частину покрили гроші інвесторів та кошти державної програми з підтримки енергоефективності.

За прогнозами за п’ять років після змін економія держбюджету тільки по Покрову становитиме третину мільярда гривень.

Ігор Артюшенко наголосив, що наразі Покров є гідним прикладом децентралізації, а досвід енергомодернізації слід переймати і малим містам, і обласним центрам на кшталт Запоріжжя.

– Децентралізація і декомунізація в дії. Був депресивний Орджонікідзе, з купою проблем та боргами, а став перспективний Покров, який втілює сучасні програми, протестовані цивілізованим світом.

Це вкрай корисний та цікавий досвід, на який варто було б звернути увагу міській владі Запоріжжя. Кожну зиму в рідному місті повторюється одна й та сама історія: з настанням холодів містяни гріють вулицю. Не маючи можливості регулювати центральне теплопостачання в квартирах відчиняються кватирки, а потім приходять величезні рахунки за опалення.

Щороку ми в буквальному сенсі викидаємо на повітря величезні кошти, які можна було б направити на розвиток міста, як це зробили в Покрові, – сказав депутат.

Ігор Артюшенко розповів, що для втілення програм потрібна перш за все політична воля місцевої влади.

– Внаслідок децентралізації суттєво збільшилися місцеві бюджети, але це зовсім не означає, що нам не треба економити. Розумний підхід до розподілу коштів це основа розвитку та процвітання.

Я сподіваюсь, що позитивні приклади сусідньої області змотивують місцеву владу, і в Запоріжжі нарешті припинять гріти асфальт і почнуть економити енергоресурси, – підсумував депутат.

photo_2017-12-18_15-10-37

photo_2017-12-18_15-10-18

photo_2017-12-18_15-09-13