Ігор Артюшенко підбив підсумки пленарного тижня

Народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Солідарність» – «Блок Петра Порошенка» Ігор Артюшенко в ефірі телеканалу «Рада»  підбив підсумки минулого пленарного тижня.  Парламентар назвав ключові рішення, які були прийняті в Раді.

Я особисто вважаю, що ми зробили два дуже серйозних кроки. Один з них дуже важливий і не потребує жодного обговорення – це рішення щодо зовнішньополітичного курсу України.  Нарешті ми визначились, і наш майбутній політичний курс  – це вступ до НАТО. Це дає чіткий сигнал і українському суспільству, і міжнародній спільноті, що Україна як держава хоче мати колективну безпеку і хоче бути разом в цивілізованому світі. Звичайно, це передбачає вимоги до нас самих і до українського парламенту. Тому наразі наша задача – виконати ці вимоги і підготувати майбутній вступ.

Ще одним досягненням Ігор Артюшенко вважає перші кроки на шляху до медичної реформи.

Звичайно, я з тих людей, які підтримують медичну реформу, тому що насправді тільки лінивий не може сказати, що його влаштовує ситуація, яка сьогодні склалася в медицині. Система розвалена, система згнила, система фактично мертва і її потрібно реанімувати і виправляти. Це можливо зробити, працюючи не на кількісний, а на якісний показник.

Не обійшов увагою народний депутат і головні події на міжнародній арені. Парламентар прокоментував рішення Стокгольмського арбітражного суду, згідно якого Україна отримала перемогу над Росією одразу по декільком ключовим пунктам.

Перемога в Стокгольмському арбітражі – це велика перемога для України. Багато хто не очікував на таке рішення. Проросійські лобі говорили, що Україна жодним чином не виграє, але насправді правда перемогла.  Ми врятували тридцять мільярдів майбутнього бюджету.

Ігор Артюшенко зауважив, що політики мають нести відповідальність за свої рішення, не зважаючи на термін давності їх прийняття.

Я більше би розмежовував на поняття «кримінальний момент» і «політична відповідальність».  На мою думку, ми, як політики, обговорюючи якісь події, повинні говорити виключно про політичні наслідки, про політичну відповідальність.  Народ має пам’ятати, хто які вчинки робив, чи десять років тому, чи двадцять років тому, чи сьогодні. Я як політик вважаю, що конкретно уряд  2008-2009 року має понести політичну відповідальність.

А взагалі, виборець має бути політично зрілим і має пам’ятати всі плюси і мінуси будь-якої влади, яка була, – підсумував парламентар.