Ігор Артюшенко підбив підсумки пленарного тижня

Народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Ігор Артюшенко підбив підсумки пленарного тижня в ефірі каналу «Рада». В ході розмови він зробив акценти на головних подіях. Зокрема, народний депутат висловився щодо звіту Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана.

– Прем’єр-Міністр відзвітував про досягнення за рік і сказав про першочергові плани, які Уряд має намір втілювати – це питання державних підприємств, питання ринку землі, питання збільшення пенсій та інші необхідні зміни. Тепер народні депутати можуть (якщо хочуть) висловити недовіру Уряду, бо рік імунітету закінчився, або прийняти до відома цей звіт і далі працювати над тими реформами, які сьогодні оприлюднив пан Гройсман.

Особисто я цілком і повністю підтримую названі реформи, тому що без них Україні буде важко рухатись вперед і в плані євроінтеграційних процесів, і в плані інвестицій в країну, росту ВВП, а значить наших зарплат та пенсій, – зазначив парламентар.

Ігор Артюшенко висловився проти монополій у важливих державних питаннях. Він розповів, що наразі Уряд бореться з цим явищем і в газовій сфері.

– Ми розуміємо, що за останні роки олігархи отримали монополію на ринок газу. І наше завдання це виправляти.

Ми голосуємо за закон, який надасть можливість завести нових постачальників газу. В разі розведення платежів на транспортування і вартість газу, ми можемо створити конкуренцію.

Чітка позиція нашої фракції – спочатку призупинити а потім закрити питання абонплати, тому що питання розділу платежу – це якраз один з методів боротьби з монополією. Питання в тому, щоб в результаті розділу не відбувалося підвищення ціни, бо це не логічно.

Треба вийти на формулу, де ціна газу не буде змінюватися, де буде абонплата, яка підпадатиме під субсидіювання. Наразі Кабмін працює над цим, – підсумував нардеп.

Також Ігор Артюшенко обговорив питання земельної реформи. Він заявив, що сьогодні Україні потрібен відкритий ринок землі. Позиція парламентаря – кожен власник має отримати право розпоряджатися своїм майном на власний розсуд.

– Наприклад, у якоїсь бабусі є пай. Чому вона повинна за мішок картоплі здавати в оренду цей пай на рік, коли в провідних країнах за це платять серйозні гроші? Чому у нас провідні агрохолдинги  за оцей мішок картоплі чи 800 гривень оренди розраховуються з бабусею?

Саме власник землі повинен вирішувати, що робити зі своїм майном – продати, здати в оренду чи подарувати родичам, – зазначив Ігор Артюшенко.

Під час ефіру також була піднята тема кандидатури аудитора НАБУ. Ігор Артюшенко розповів, що наразі немає конкретної особи, яку б Комітет висунув на голосування.

– На минулому засіданні Комітету з питань запобігання і протидії корупції оголосили новий конкурс. Кандидатури вже частково подані – це і прокурори, і відомі активісти з України, США та Великобританії.

Я тільки за те, щоб наш парламент знайшов необхідну кількість голосів за кандидатуру, на яку покладуть цю відповідальність, – підсумував нардеп.

Також Ігор Артюшенко дав відповіді ще на низку актуальних питань.