Ігор Артюшенко підтримав мешканців села, які просять провести місцеві перевибори

До парламентаря звернулись мешканці села Наталівка, в якому відбулося незаконне захоплення влади.

На прохання мешканців села народний депутат України зареєструє постанову про проведення позачергових виборів до Наталівської сільської ради.

Наталівці звернулись до Ігоря Артюшенка після спроби відкликаних депутатів створити громаду в форматі, який суперечить волі мешканців району.

Як повідомила заступник голови Наталівської сільської виборчої комісії Ольга Ведмеденко, в селі виник конфлікт між депутатами та виборцями.

– Десять із чотирнадцяти депутатів вступили в змову з головою сусідньої сільської ради В’ячеславом Любименком щодо об’єднання громади в центрі в селі Степному, що йде проти волі мешканців громади та перспективного плану. Обурені виборці відкликали чотирьох депутатів за народною ініціативою, після чого ці депутати зібрали свою неправомірну сесію і неправомірним складом ради виразили довіру своєму сільському голові, підробили документи, завірили незаконно виробленою гербовою печаткою, яка і зараз знаходиться у відкликаного депутата, секретаря сільської ради Анжели Рябоконь. Фактично відбулася спроба захоплення влади на підлеглій території, де проживає більше ніж три з половиною тисячі жителів.

Анжела Рябоконь, яка теж була відкликана місцевими виборцями, підробила протокол незаконної сесії, скріпила незаконно виготовленою печаткою, внесла себе в Держреєстр приватним нотаріусом, в результаті чого проти неї була порушена кримінальна справа і за рішенням суду вона була взята під варту. Після завершення терміну тримання під вартою Рябоконь повторно ввела себе в державний реєстр, як виконуюча обов’язки голови сільської ради. На сьогоднішній день ця кримінальна справа знаходиться в суді Запорізького району.

Просимо допомогти у вирішенні конфлікту та призначити перевибори в сільській раді. Нехай мешканці Наталівки своїм волевиявленням поставлять крапку у цьому конфлікті, – передала волю мешканців Ольга Ведмеденко.

Ігор Артюшенко зазначив, що голову місцевого самоврядування повинні обирати мешканці, тому він підтримав позицію громади.

– Через ганебну ситуацію, що склалася в селі, Наталівська сільська рада фактично вже рік не працює, співробітникам не виплачується заробітна плата, взагалі не проводяться жодні роботи через блокування ради. Вже заведені кримінальні справи і за підробку документів, і за намагання зробити переворот. Долю порушників має визначити суд.

Що ж стосується питання виборів голови – свого лідера повинні обирати виключно мешканці. Це є позиція громади, і я її підтримую, – підсумував нардеп.