Ігор Артюшенко: «Підтримуючи національного товаровиробника – ми відроджуємо українську економіку»

Співавторами відповідного законопроекту стали запорізькі народні депутати фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко, Микола Фролов та Сергій Валентиров з колегами.

Законопроект №10011 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо деяких питань оподаткування податку на додану вартість)» пропонує викладення в новій редакції п. 64 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України. Зміни направлені на регулювання питання звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій із ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами. А також виключення з вказаної норми положень, що стосуються звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій із ввезення на митну територію України товарів за кодом УКТ ЗЕД 8504 23 00 00 (трансформатори з рідким діелектриком потужністю понад 10 000 кВа).

«Підтримуючи національного товаровиробника – ми відроджуємо українську економіку. Законопроект має позитивно вплинути на Запорізький регіон. Наша область є центром трансформаторобудування України»зазначив народний депутат України, голова ЗТО партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко.

Єдине стратегічне підприємство в електроенергетичній галузі ПрАТ «Запоріжтрансформатор» входить в десятку найбільших світових виробників трансформаторного обладнання та є найбільшим заводом на території Європи.
Підприємство забезпечує робочими місцями близько 3 тисяч осіб. За 70 років існування ПрАТ «Запоріжтрансформатор» неодноразово здійснювало розробку та постачання трансформаторного обладнання для потреб вітчизняних підприємств. На об’єктах електроенергетики України встановлено до 90% трансформаторного обладнання, виготовленого підприємством.

На засіданні комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість. Тож тепер зміни в електроенергетичній галузі та, зокрема, на запорізькому підприємстві, залежить від голосування народних обранців.