Ігор Артюшенко подав до Верховної Ради законопроект щодо маркування товарів

Народний депутат України VIII скликання Ігор Артюшенко подав до Верховної Ради України проект Закону «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про захист прав споживачів» (щодо позначення країни виробника (виконавця, продавці)».

У даному законопроекті парламентар пропонує запровадити обов’язкову вимогу – позначення  на товарах назви країни виробника та її державного прапору. Згідно проекту, дані позначки мають знаходитись на площі яка складає не менше тридцяти відсотків від площі, зайнятої всією інформацією, яка підлягає обов’язковому доведенню до споживача.

Ігор Артюшенко зазначає, що нинішні законодавчі вимоги щодо інформування споживачів про країну виробника (виконавця, продавця) товарів, робіт та послуг не дають в повній мірі можливість споживачу визначитися зі своїм вибором, так як обсяг інформації, яка є обов’язковою для оприлюднення згідно із законом, є досить значним, що вимагає від споживача певного часу на ознайомлення з нею.

«Цілями законопроекту є законне сприяння споживачу у вільному виборі продукту вітчизняного виробництва (походження) шляхом однакового та неупередженого інформування про країну виробника (виконавця, продавця). Законопроект спрямований на підтримку національного виробника», – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Щодо очікуваних результатів від прийняття законопроекту, то автор впевнений, що його прийняття призведе до збільшення валових показників національного продукту, зважаючи на високий рівень запиту в суспільстві на підтримку українського виробника.