Ігор Артюшенко подякував колегам за підтримку законопроекту, який регулює встановлення газових лічильників

Верховна Рада на передостанньому пленарному дні цього року прийняла в цілому законопроект, яким врегулювала процедуру встановлення пристроїв обліку споживання природного газу населенням. Такий документ має покласти край свавіллю монополістів в особі облгазів.

Зокрема, документ забороняє встановлювати загальні лічильники без згоди мешканців багатоквартирних будинків. Окрім цього, якщо мешканці встановлюють індивідуальні лічильники, то вартість має бути компенсована з боку постачальника блакитного палива. Окремо правкою внесена норма, яка встановлює джерело компенсації – з тарифу за споживання газу.

Також важливою позицією в законі стала заборона відключення постачання газу в будинку при незгоді мешканців будинків встановлювати загальні пристрої обліку.

Народний депутат, керівник Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко вважає такий закон перемогою над монополіями та олігархами, яким вони належать.

– Тепер це дуже кепська новина для олігархічних груп.  Як відомо, одному пану Фірташу фактично належить більше двадцяти облгазів (більше 70% ринку). Але встановлювати свої правила та відкрито знущатися над українцями більше йому не вдасться. Справді дякую колегам, які підтримали сьогодні справедливе рішення, – написав депутат на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Також це важлива перемога для всіх мешканців Запоріжжя, які вже не перший рік ведуть боротьбу з Запоріжгазом, працівники і керівники якого часто шантажували вимкненням газу містян, намагаючись без їх згоди встановлювати домові лічильники.

– Тільки на прикладі рідного Запоріжжя можу сказати, що боротьба останній рік була нерівною – до всіх незгодних просто приходили та відключали газопостачання. Зимою!, не звертаючи уваги на жодні аргументи – цинічно виконували протизаконні рішення газового олігарха», – зазначив Ігор Артюшенко.

Тепер такі дії будуть порушенням закону, тому можна сказати, що депутати зробили ще один крок для встановлення цивілізованих правил у сфері постачання газу та завдали черговий удар по олігархам.