Ігор Артюшенко про дострокові вибори: Посеред ремонту проводити ревізію як мінімум недоречно

Таку позицію народний депутат висловив в ефірі програми «Інфовечір» на 5 каналі.

Обговорюючи ймовірність дострокових виборів, Ігор Артюшенко зазначив, що робота кожної команди розрахована на визначений термін, після якого українці і повинні робити свої висновки.

Що стосується розмов про дострокові парламентські – думаю, в нас здоровий глузд переможе. Ще залишилось півтора роки. Дайте, будь ласка завершити реформи або ремонт одній команді, потім український народ оцінить і або вибере нову команду, або залишить як є. Але посеред ремонту проводити ревізію як мінімум недоречно, – сказав парламентар.

Співрозмовники обговорили вірогідність «скочення Ради в політиканство». Ігор Артюшенко наголосив, що така ймовірність є, адже з наближенням виборів багато народних обранців починають займатися популізмом.

З кожним днем передвиборча риторика, передвиборча гонка заважатиме приймати якісь непопулярні, але необхідні рішення. І ми зараз починаємо це бачити. У нас залишились неприйняті важливі закони, і якщо їх можливо прийняти – то тільки до липня. Потім всі побіжуть розказувати, хто що зробив за цей період, хто що планує робити, тобто всі будуть намагатись мобілізувати свій електорат, а парламентську роботу, особливо, якщо вона стосується якихось змін, які на початках можуть дати негативний електоральний результат, ніхто робити не буде.

Тому я насправді сподіваюся, що ми зможемо за травень-червень ще зробити щось корисне для країни, бо потім всі дружньо будуть займатись виборами. Якщо говорити «готові-не готові» – звичайно готові. Вибори йдуть постійно – наприклад, 29 квітня відбудуться вибори в ОТГ майже по всім областям.

Тому готовність до виборчого процесу у всіх парламентських сил та основних позапарламентських звичайно є. Але на мою думку чим пізніше український політикум почне витісняти передвиборчою риторикою те, що він має насправді сьогодні робити, тим більше можливостей буде зробити для країни більше корисного. Тому що потім всі вдаряться в популізм, – наголосив народний обранець.

 Ігор Артюшенко також висловився щодо питання про створення Антикорупційного суду. Позиція народного депутата – Україні потрібна ця незалежна структура. Парламентар виразив сподівання, що в Раді врешті вистачить голосів на прийняття цієї важливої ініціативи та окреслив терміни, коли суд запрацює в повній мірі.

  –Як член антикорупційного комітету, я думаю, що суд буде, і він буде незалежним. Добре це чи погано? Знаєте, за ці три роки ми створили стільки незалежних органів, я маю на увазі НАЗК, САП, НАБУ, які своєю поведінкою останні півроку як раз і доводять, що вони незалежні.  

Я впевнений, що ми проголосуємо за питання Антикорупційного суду і він таки буде незалежним. Інше питання –  якщо ми проголосуємо за суд в травні чи в червні він не з’явиться в ці ж місяці, бо після прийняття почнеться дуже довгий етап підбору суддів, конкурсної комісії, спочатку створення їх, потім проведення переатестації…Як мінімум це рік. Потім поки вони візьмуть на себе кримінальні справи, які передані зараз в звичайні суди. Це десь два роки.

Тобто якщо ми проголосуємо за створення суду в 2018-му, він запрацює десь в 2020. Результати по справам та обвинувачувальні вироки будуть виноситися починаючи десь з 2021-го, – зазначив нардеп.

Політик також зауважив, що створення суду є виконанням міжнародних вимог.

 Я за те, щоб голосувати, я за те, що ми маємо це зробити, в тому числі  і  говорячи про транш МФВ, бо за попередні двадцять років політики понабирали десятки мільярдів кредитів, а нинішня влада повинна їх якось віддавати, – підсумував тему Артюшенко.