Ігор Артюшенко – про підсумки пленарного тижня

Головні законотворчі події минулого тижня народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко обговорив в ефірі телеканалу «Рада».

Парламентар наголосив, що за ці дні була прийняти низка важливих рішень (детально про головні ініціативи читайте за посиланням).

Початок сесійного тижня був затьмарений трагічною звісткою про смерть активістки Катерини Ганздюк, котра з середини літа боролась за життя у лікарні після жорстокого нападу на неї. Наразі вже встановлено і затримано виконавців та організатора злочину. Слідство шукає докази проти головного замовника, аби притягнути до жорсткої відповідальності усіх винних. Фракція Партії «Блок Петра Порошенка» фактично одразу провела засідання, під час якого одноголосно ухвалила рішення щодо підтримки створення тимчасової слідчої комісії (ТСК) з народних депутатів, головне завдання якої – здійснювати парламентський контроль за ходом розслідування для максимальної ефективності дій правоохоронців

Звітуючи про напрацювання слідства з трибуни ВР, Генеральний прокурор України Юрій Луценко оголосив про намір написати заяву про відставку. “Президент повернув заяву Гепрокурору з огляду на те, що Юрій Луценко отримав вотум довіри у парламенті (всього 38 голосів під час рейтингового голосування) і перед ним стоять важливі завдання”, — прокоментували подію в Адміністрації Президента.

Ігор Артюшенко назвав вчинок Генерального прокурора європейським підходом.

Юрій Віталійович виступив з європейським підходом посадовців чи політиків: «якщо ви мені не довіряєте – ось моя заява, я за крісло не тримаюсь». Це був з його боку сильний хід і як ми бачимо, депутати не підтримали його відставку.
Наразі нападники і ті, хто передавали кошти, знайдені і затримані. Залишилось з’ясувати, хто замовив Катерину Гандзюк і чому це сталось.  Як я розумію, у неї було багато конфліктів через її чесну порядну позицію. Ворогів було багато і встановити, хто саме пішов на цей злочин – це вже питання слідства, яке повинно довести провину замовника, – сказав народний депутат.

В ході ефіру політик обговорив прийняті зміни до Податкового та Митного кодексів, а також майбутнє ухвалення Державного бюджету. Ігор Артюшенко висловив сподівання, що і цього року головний фінансовий документ країни буде прийнятий вчасно.

–  Я бачу, що бюджетний процес йде. На сьогоднішній момент всі правки, які подавали депутати, розглянуті в комітеті. Документ знов направлений в Кабінет Міністрів, зараз Кабмін аналізує пропозиції депутатів і на наступний пленарний тиждень, сподіваюся, якраз встигне підготувати оновлений варіант, враховуючи позицію депутатів, і встигне подати його в зал.

Ми третій рік приймаємо бюджет не «під ялинку», як була ганебна традиція, і я сподіваюсь в цьому році ми так само відпрацюємо. Плюс ми проголосували за дуже важливу річ – щодо надання макрофінансової допомоги з Європейського союзу. Якби не попередні борги, які нам потрібно віддавати  (піком стане дев’ятнадцятий рік), то не треба було б нам зараз шукати якісь запозичення. Разом з тим, ми знаємо цифру, набрану з 2008 по 2013 рік, яка становить 170 мільярдів. На жаль бере кредит людина, а віддає вся держава. Але, як бачимо, Євросоюз нам вірить, – підсумував депутат.